دانلود رایگان آسان و بدون عضویت

دانلود رايگان بدون عضویت، ساده و آسان انواع فایل"کتاب،مقاله،نرم افزار،سخنرانی،و..."

فیلم آموزشی فارسی تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها

دانشگاه صنعتی شریف

این درس یکی از مهمترین دروس دوره کارشناسی مهندسی برق است. سیستمها، مستقل از اینکه یک مدار الکتریکی ساده باشند یا یک سیستم مخابراتی پیشرفته، از یک نظریه کلی پیروی می‌کنند که این نظریه کلی موضوع این درس است. در این درس تاکید اصلی روی نظریه سیستمهای خطی و تغییرناپذیر با زمان است، و ابزارهای گوناگون برای تحلیل این سیستم‌ها، از جمله انتگرال (یا مجموع) کانولوشن، سری فوریه (پیوسته و گسسته)، تبدیل فوریه (پیوسته و گسسته)، تبدیل لاپلاس، و تبدیل Z تدریس خواهند شد.

این درس توسط دکتر بابایی زاده عضو هیئت علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف تدریس میشود

فیلم آموزش سیگنال و سیستم

http://www.gselectronic.ir/download/ax/edame.gif

 

مسعود بابایی زاده:

وی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق به ترتیب از دانشگاه‌های صنعتی اصفهان (۱۳۷۳)و صنعتی شریف (۱۳۷۵)، و دکترای خود را در رشته مهندسی برق به طور مشترک از دانشگاه‌های گرونوبل فرانسه (INPG)و صنعتی شریف (۱۳۸۱) اخذ نموده است. او در سال ۱۳۸۲به عضویت هیات علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف در آمد و در حال حاضر نیز دانشیار آن دانشکده است.

زمینه علاقه اصلی وی پردازش سیگنال است، و تا کنون مقالات متعددی از وی در ژورنالها و کنفرانسهای بین‌المللی به چاپ رسیده است. اطلاعات بیشتر در مورد سوابق وی در آدرس http://sharif.edu/~mbzadeh/ در دسترس است.

ادامه مطلب |  

 

 

 آثار فناوری اطلاعات بر وجوه مختلف عملیات سازمانها و شرکتها

 

محمد عرب مازاریزدی

 • فناوری اطلاعات

• عملکرد

• سازمان

• شرکت

• نظام اطلاعاتی


 آثار فناوری اطلاعات بر وجوه مختلف عملیات سازمانها و شرکتها (نوع: PDF  حجم: 66KB)
منبع:www.ensani.ir

 

مقاله در مورد رزق حلال

حلال چيست و حرام كدام است؟

آنچه براي ما در اين موضوع اهيت دارد كلام خداوند و نگاه اهل بيت در احاديث و روايات است كه خطوط قرمز و مرز بين حلال و حرام را مشخص كرده و همه شنجش اعمال را بر پايه و اساس آن مي داند لهذا در اين قسمت ابتداء به بيان احاديث مي پردازيم.

فيوضات و بركات كسب روزي و مال حلال:

قال الله تعالي: در حديث قدسي خداوند تبارك و تعالي خطاب به پيامبر صلوات الله چنين مي فرمايد: اي احمد همانا عبادت ده جزء است كه نه جزء آن طلب روزي حلال است، پس چون خوراكي و نوشيدني خود را پاك كردي در پناه و حمايت من هستي.          ( بحار- ج74 ص 27 )

پيامبر اعظم صلوات الله: كسب در آمد حلال بر هر مسلماني واجب است .  (بحار- ج100 ص9 )

پيامبر اعظم صلوات الله: عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن  كسب حلال است . (بحار – ج 100 ص 9 )

پيامبر اعظم صلوات الله: حق فرزند بر پدرش اين است كه جزء از راه حلال روزي او را تامين نكند. (نهج الفصاحه – ص 447 ح 1394 )

پيامبر اعظم صلوات الله: هر كس از قوت حلال بخورد ، قلبش رقت و صفا مي يابد ، چشمانش پر اشك مي شود و براي استجابت دعايش مانعي نمي باشد. ( مجمع البحرين – ج 5 ص 353 )

امام علي عليه السلام: بنده به سبب بي صبري ، خودش را از روزي حلال محروم مي كند و بيشتر از روزي مقدر هم نصيبش نمي شود. ( شرح نهج البلاغه – ج 3 ص 160 )

امام صادق عليه السلام: فرزند را در هفت سال سوم ( از چهارده سالگي به بعد ) حلال و حرام ياد دهيد. (اصول كافي – ج 6 ص 47 ح 3)

مذمت و عواقب كسب مال حرام:

پيامبر اعظم صلوات الله : هر كس از حرام دوري كند خداوند به جاي آن عبادتي كه او را شادكند نصيبش مي كند. (بحار – ج 74 ص 121)

امام علي عليه السلام: هر كس مالي را از راه غير حلال ( حرام ) بدست آورد، آن را در راه غير حق مصرف خواهد نمود. (غررالحكم و دررالكلم – ص 355 ح 8109 )

امام علي عليه السلام: بهترين ادب ها آن است كه تو را از حرام باز دارد.  (غررالحكم ص 247 ح 5079)

حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها: زاهدترين مردم كسي است كه حرام را وانهد. (امالي – ص 21 و تحف العقول – ص 489)

امام هادي عليه السلام: به راستي كه حرام افزايش نمي يابد و اگر افزايش يابد ، بركتي ندارد و اگر انفاق شود ، پاداشي ندارد و اگر بماند توشه اي به سوي آتش خواهد بود .  ( اصول كافي ج 5 ص 1125 ح 7 )

به ادامه مطلب در پایین کلیک کنید

 

ادامه مطلب |  
 

دانلود مقاله در مورد سير و سلوك إلي الله

حتما دانلود کنید

دانلود


 


دانلود مقاله و کتاب حقوق محیط زیست

از محمد علی رجب زاده

دانلود

 

توسعه گردشگري سلامت در گرو مدرن سازي آن است

ادامه مطلب |  
قسمت 1


پایان نامه جهت اخذ درجۀ کارشناسی رشتۀ مدیریت آموزشی


موضوع :
بررسی نگرش دینی ( مثبت و منفی ) برتفکرانتقادی دانشجویان رشتۀ علوم تربیتی

تهیه و تنظیم :
سید محمد مرتضوی

بهمن 1388ادامه مطلب |  
اهل بيت؛ از شام تا مدينه
حرم امام حسين عليه السلام
ادامه مطلب |  


منابع مقاله:

فصلنامه تاریخ در پژوهش ، شماره 5، رنجبر ، محسن؛


چكیده

محسن رنجبر1

حضور اهل بیت(علیهم السلام) در اولین اربعین شهادت امام حسین(علیه السلام) بر سر مزار آن حضرت در كربلا از مسائلی است كه در قرون اخیر برخی محققان شیعه درباره آن تشكیك كرده اند. در مقابل، برخی دیگر از اندیشمندان، درصدد رد این تشكیك و اثبات اربعین اول شده اند. این نوشتار ابتدا به دلایل منكران اربعین اول پرداخته و در ادامه به پاسخ گویی آن ها می پردازد، سپس با استفاده از قراین و شواهد دیگر، دیدگاه موافقان اربعین اول را تأیید می كند.


به علت وسیع بودن مقاله در ادامه مطلب میباشد

التماس دعا
ادامه مطلب |  


مقاله تحلیل وضعیت اقتصادی ، اجتماعی وکالبدی محلات شهر شیروان در راستای توسعه پایدار شهری 

براتعلی خاکپور , مهدی وطن پرست , سلیمان صادقی ,

Abstract

در این مقاله با استفاده از روش تحقیق توصیفی- تحلیلی وضعیت اقتصادی و اجتماعی محلات شهر شیروان با توجه به توزیع امکانات و خدمات مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که امکانات و خدمات شهری بطور مناسب در سطح محلات شهر شیروان توزیع نشده و مسائل و مشکلاتی در سطح محلات شهر شیروان وجود داشته که باعث شده است حدود 28 درصد خانوارهای شهر شیروان از محل سکونت خود ناراضی باشند، به همین دلیل حدود 33 درصد خانوارهای شهر شیروان تمایل به ادامه سکونت در محله خود ندارند


دانلود Full Text

سفارشی

گردآورنده: ششدار بلاگفا www.6dar.blogfa.com

منبع:http://profdoc.um.ac.ir

 

مقاله سیستمهای اطلاعاتی حسابداری

جامعه برای تامین نیازهای اطلاعاتی خود به طور روزافزون به سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری وابستگی پیدا کرده است و سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری خود به طور وسیع در حال گسترش و پیچیدگی است. به موازات افزایش پیچیدگی سیستم اطلاعاتی حسابداری و وابستگی جامعه بر این سیستم، شرکت‌ها نیز با مخاطرات فزاینده‌ای در مورد سیستم‌های اطلاعاتی خود روبرو می‌شوند. سیستم اطلاعاتی یک شرکت غالباً با چهار نوع تهدید روبروست:

1-حوادث طبیعی و سیاسی مثل آتش‌سوزی، طوفان، جنگ، ….
2-خطا‌ها و خرابی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری.
3-بی‌دقتی و سهل‌انگاری (اقدامات غیرعمومی) مثل سهل‌انگاری و قصور افراد دراجرای صحیح روش‌ها، عدم وجود آموزش‌های مناسب، نبودن سرپرستی صحیح.
4-اقدامات عمومی (جرایم رایانه‌ای) مثل سرقت رایانه‌ای، خرابکاری سیستم …


از این روز اجرای کنترل‌های کافی و ایمنی‌های مناسب بر روی منابع اطلاعاتی هر بنگاه تجاری باید در اولویت مدیریت ارشد آن بنگاه تجاری باشد که بدین منظور انواع کنترل‌های داخلی مورد استفاده شرکت‌ها به منظور حصول اطمینان از صحت و درستی سیستم اطلاعاتی حسابداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب |  
سیستم اطلاعات حسابداری


ضمن ارائه کلیات و تعریفهای حسابداری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری، به اهمیت و نقش سیستم اطلاعات حسابداری در بانکها و سازمانها پرداخته می‌شود. یک سیستم اطلاعاتی حسابداری خوب ضمن ارائه گزارشها و اطلاعات كارا و سودمند، به‌عنوان بازوی توانمند مدیریت می‌تواند مورد نظر قرار گیرد. منظور از سیستمهای اطلاعات حسابداری این است که استفاده‌کنندگان از اطلاعات می‌توانند وارد سیستم شوند و اطلاعات مورد نیاز خود را به هر شکلی که می‌خواهند، بدون هیچ محدودیتی (زمانی و مکانی) دریافت كنند.
همچنین با توجه به این که سیستمهای اطلاعات حسابداری نتواسته‌اند خود را با سرعت تغییرات فناوری اطلاعات سازگار كنند و سطح امنیتی قابل‌قبولی را پوشش دهند، به بررسی بعضی از مسائل امنیتی سیستم اطلاعات حسابداری، کاربرد آن در تصمیم‌گیریها و هدفهای مدیریت و ایجاد تغییرات لازم متناسب با تغییرات ایجادشده در دنیای تجارت می‌پردازیم. بسیاری از بانکها و موسسه‌ها در تلاشند که توان نفوذ اطلاعات و عملیات خود را از طریق ایجاد مركز اطلاع‌رسانی اينترنتی قوی ارائه كنند و عرضه چنین اطلاعات و خدماتی را به کارکنان، مشتریان و تحلیلگران مالی افزایش دهند. سیستم یکپارچه اطلاعات حسابداری، محدودیتهای مکانی و زمانی را برای دسترسی به اطلاعات از بین می‌برد، هزینه و زمان دسترسی به اطلاعات را کاهش و سرعت گردش اطلاعات و عملیات را افزایش می‌دهد. مجموعه‌ای از شرایط، یعنی افزایش دستیابی افراد به اطلاعات و همچنین توان بیشتر گرفتن تصمیمهای صحیح از آن طریق، به بهبود شرایط سازمان و مشتریان می‌انجامد.
سیستم اطلاعات حسابداری مولفه و عنصری از شرکت است که به‌وسیله پردازش رویدادهای مالی، اطلاعات مالی و اطلاعات مبنای تصمیم‌گیری را در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌دهد.
کاربرد اولیه اطلاعات حسابداری، كمك به تصمیم‌گیری ذینفعان واحد اقتصادی است و دو گروه استفاده‌کننده براساس اطلاعات فراهم شده به‌وسیله سیستم حسابداری، تصمیمهایی را می‌گیرند. این دو گروه عبارتند از:
1- استفاده‌کنندگان داخلی (مجریان و مدیران)، و
2- استفاده‌کنندگان خارجی (سهامداران).
پس حسابداری با تهیه اطلاعات مورد نیاز تصمیم‌گیرندگان، خدمتی حیاتی به آنها ارائه می‌کند تا بتوانند از میان گزینه‌های مختلف، بهترین گزینه را برای بهره‌برداری از منابع کمیاب در انجام فعالیتهای تجاری و اقتصادی انتخاب كنند. لذا اطلاعات حسابداری حلقه اتصال بین فعالیتهای تجاری و سرمایه‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان است.
حسابداری را در اصل یک سیستم اطلاعاتی می‌دانند. قدمت حسابداری و یا بهتر بگوییم سیستم حسابداری، به زمانی مربوط می‌شود که انسان اولیه با شمارش آشنا شد.
فرایند تجزیه‌وتحلیل، طراحی و استقرار سیستمهای اطلاعاتی، چرخه‌ای به‌نام چرخه تکامل یا حیات سیستم را تشكیل می‌دهد. این چرخه تابع روشهایی است که از آنها به منظور انجام فعالیتها در چرخه استفاده می‌شود. تا اواسط دهه 1970 روشی به کار گرفته می‌شد که امروزه به نام روش سنتی نامیده می‌شود و نزدیک به سه دهه است که به علت نارساییهای آن، کنار گذاشته شده و به‌جای آن روشهای متعدد ساخت‌یافته یا مشابه آن مورد استفاده قرار گرفته است.
دانل و اسمیت (Donnel & Smith) در سال 1999 این موضوع را مطرح کردند که سیستم اطلاعات حسابداری به عنوان یک واسطه و رابط عمل می‌کند که از طریق آن، سه متغیر مجزای رفتار سازمانی تحت تأثیر قرار می‌گیرند. سیستم اطلاعات حسابداری اطلاعاتی درباره وقایع اقتصادی فراهم می‌کند که تصمیم‌گیرندگان از آن در برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل سازمان استفاده می‌کنند.
طبق نظر آنها، فرایند تصمیم‌گیری تابعی از سه متغیر: هدفها، مفهومها و نمادهاست. براساس این نظریه، سیستم اطلاعات حسابداری باید بتواند اطلاعاتی را فراهم کند که قابلیت فهم و مقایسه‌پذیری داشته باشد و استفاده‌کنندگان بتوانند با آن داده‌ها کار کنند و قادر باشند آنها را به مفاهیم اقتصادی مورد نیاز تبدیل و صورتهای مالی ویژه‌ای با توجه به زمان نیاز به آنها تهیه کنند. مثلاً در برخی شرکتهای نرم‌افزاری، سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که در آن استفاده‌کنندگان تاریخ شروع و پایان دوره صورتهای مالی را وارد می‌کنند و صورتهای مالی، بنابر علاقه استفاده‌کننده برای آن دوره زمانی تولید می‌شوند.

تاریخچه سیستمهای اطلاعات حسابداری

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  
تست بانک اطلاعات علمی و کاربردی نوشته مصطفی حق جو

 

DataBaseTestsAnswer

بروی لینک زیر کلیک کنید و لینک غیر مستقیم میباشد در سایت دیگه کلمه دانلود پیدا میشه به دانلود بزنید

دانلود

 

 

 

 
  5پیامبر که با امام حسین(ع) رجعت می‌کنند

تمام پیامبران از آدم تا پیامبر اکرم(ص) به دنیا باز می‌گردند، امام صادق(ع) می‌فرماید: خداوند هیچ پیامبری را از حضرت آدم تا خاتم مبعوث نکرد، مگر اینکه به دنیا باز می‌گردند، دین را یاری کنند و با دشمنان بجنگند، همچنین بر رجعت پیامبر اکرم(ص) روایات معتبری دلالت دارند. فارس: در روایات اسلامی عنوان شده است که 4 دسته از افراد همراه با امام مهدی(عج) باز می‌گردند و امام را یاری می‌کنند. امام حسین(ع) یکی از رجعت‌کنندگان است که 5 تن از پیامبران نیز ایشان را همراهی می‌کنند.


معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد فرد انسان‌هاست، اعتقاد به بشارت‌های پیامبران گذشته و ائمه دین(ع) افراد با انگیزه و پرتوانی را در جامعه می‌تواند پرورش دهد، باور به حضور امامی ناظر بر اعمال، از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیراستن اعمال از زشتی‌هاست و از جنبه اجتماعی باعث همدلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می‌شود، کارکرد وسیع و عمیق آموزه‌های مهدوی، جذابیت خاص موضوع را نشان می‌دهد، به همین دلیل، قشرهای مختلف جامعه پرسش‌های بسیاری در این موضوع دارند که لزوم پاسخگویی صحیح به آن‌ها از راهی مطمئن بر کسی پوشیده نیست.
 

ادامه مطلب |