دانلود رایگان آسان و بدون عضویت

دانلود رايگان بدون عضویت، ساده و آسان انواع فایل"کتاب،مقاله،نرم افزار،بازي،عكس،آهنگ و فيلم"

دانلود مقاله در مورد سير و سلوك إلي الله

حتما دانلود کنید

دانلود


 


دانلود مقاله و کتاب حقوق محیط زیست

از محمد علی رجب زاده

دانلود

 

توسعه گردشگري سلامت در گرو مدرن سازي آن است

ادامه مطلب |  
قسمت 1


پایان نامه جهت اخذ درجۀ کارشناسی رشتۀ مدیریت آموزشی


موضوع :
بررسی نگرش دینی ( مثبت و منفی ) برتفکرانتقادی دانشجویان رشتۀ علوم تربیتی

تهیه و تنظیم :
سید محمد مرتضوی

بهمن 1388ادامه مطلب |  
اهل بيت؛ از شام تا مدينه
حرم امام حسين عليه السلام
ادامه مطلب |  


منابع مقاله:

فصلنامه تاریخ در پژوهش ، شماره 5، رنجبر ، محسن؛


چكیده

محسن رنجبر1

حضور اهل بیت(علیهم السلام) در اولین اربعین شهادت امام حسین(علیه السلام) بر سر مزار آن حضرت در كربلا از مسائلی است كه در قرون اخیر برخی محققان شیعه درباره آن تشكیك كرده اند. در مقابل، برخی دیگر از اندیشمندان، درصدد رد این تشكیك و اثبات اربعین اول شده اند. این نوشتار ابتدا به دلایل منكران اربعین اول پرداخته و در ادامه به پاسخ گویی آن ها می پردازد، سپس با استفاده از قراین و شواهد دیگر، دیدگاه موافقان اربعین اول را تأیید می كند.


به علت وسیع بودن مقاله در ادامه مطلب میباشد

التماس دعا
ادامه مطلب |  


مقاله تحلیل وضعیت اقتصادی ، اجتماعی وکالبدی محلات شهر شیروان در راستای توسعه پایدار شهری 

براتعلی خاکپور , مهدی وطن پرست , سلیمان صادقی ,

Abstract

در این مقاله با استفاده از روش تحقیق توصیفی- تحلیلی وضعیت اقتصادی و اجتماعی محلات شهر شیروان با توجه به توزیع امکانات و خدمات مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که امکانات و خدمات شهری بطور مناسب در سطح محلات شهر شیروان توزیع نشده و مسائل و مشکلاتی در سطح محلات شهر شیروان وجود داشته که باعث شده است حدود 28 درصد خانوارهای شهر شیروان از محل سکونت خود ناراضی باشند، به همین دلیل حدود 33 درصد خانوارهای شهر شیروان تمایل به ادامه سکونت در محله خود ندارند


دانلود Full Text

سفارشی

گردآورنده: ششدار بلاگفا www.6dar.blogfa.com

منبع:http://profdoc.um.ac.ir

 

مقاله سیستمهای اطلاعاتی حسابداری

جامعه برای تامین نیازهای اطلاعاتی خود به طور روزافزون به سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری وابستگی پیدا کرده است و سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری خود به طور وسیع در حال گسترش و پیچیدگی است. به موازات افزایش پیچیدگی سیستم اطلاعاتی حسابداری و وابستگی جامعه بر این سیستم، شرکت‌ها نیز با مخاطرات فزاینده‌ای در مورد سیستم‌های اطلاعاتی خود روبرو می‌شوند. سیستم اطلاعاتی یک شرکت غالباً با چهار نوع تهدید روبروست:

1-حوادث طبیعی و سیاسی مثل آتش‌سوزی، طوفان، جنگ، ….
2-خطا‌ها و خرابی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری.
3-بی‌دقتی و سهل‌انگاری (اقدامات غیرعمومی) مثل سهل‌انگاری و قصور افراد دراجرای صحیح روش‌ها، عدم وجود آموزش‌های مناسب، نبودن سرپرستی صحیح.
4-اقدامات عمومی (جرایم رایانه‌ای) مثل سرقت رایانه‌ای، خرابکاری سیستم …


از این روز اجرای کنترل‌های کافی و ایمنی‌های مناسب بر روی منابع اطلاعاتی هر بنگاه تجاری باید در اولویت مدیریت ارشد آن بنگاه تجاری باشد که بدین منظور انواع کنترل‌های داخلی مورد استفاده شرکت‌ها به منظور حصول اطمینان از صحت و درستی سیستم اطلاعاتی حسابداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب |  
سیستم اطلاعات حسابداری


ضمن ارائه کلیات و تعریفهای حسابداری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری، به اهمیت و نقش سیستم اطلاعات حسابداری در بانکها و سازمانها پرداخته می‌شود. یک سیستم اطلاعاتی حسابداری خوب ضمن ارائه گزارشها و اطلاعات كارا و سودمند، به‌عنوان بازوی توانمند مدیریت می‌تواند مورد نظر قرار گیرد. منظور از سیستمهای اطلاعات حسابداری این است که استفاده‌کنندگان از اطلاعات می‌توانند وارد سیستم شوند و اطلاعات مورد نیاز خود را به هر شکلی که می‌خواهند، بدون هیچ محدودیتی (زمانی و مکانی) دریافت كنند.
همچنین با توجه به این که سیستمهای اطلاعات حسابداری نتواسته‌اند خود را با سرعت تغییرات فناوری اطلاعات سازگار كنند و سطح امنیتی قابل‌قبولی را پوشش دهند، به بررسی بعضی از مسائل امنیتی سیستم اطلاعات حسابداری، کاربرد آن در تصمیم‌گیریها و هدفهای مدیریت و ایجاد تغییرات لازم متناسب با تغییرات ایجادشده در دنیای تجارت می‌پردازیم. بسیاری از بانکها و موسسه‌ها در تلاشند که توان نفوذ اطلاعات و عملیات خود را از طریق ایجاد مركز اطلاع‌رسانی اينترنتی قوی ارائه كنند و عرضه چنین اطلاعات و خدماتی را به کارکنان، مشتریان و تحلیلگران مالی افزایش دهند. سیستم یکپارچه اطلاعات حسابداری، محدودیتهای مکانی و زمانی را برای دسترسی به اطلاعات از بین می‌برد، هزینه و زمان دسترسی به اطلاعات را کاهش و سرعت گردش اطلاعات و عملیات را افزایش می‌دهد. مجموعه‌ای از شرایط، یعنی افزایش دستیابی افراد به اطلاعات و همچنین توان بیشتر گرفتن تصمیمهای صحیح از آن طریق، به بهبود شرایط سازمان و مشتریان می‌انجامد.
سیستم اطلاعات حسابداری مولفه و عنصری از شرکت است که به‌وسیله پردازش رویدادهای مالی، اطلاعات مالی و اطلاعات مبنای تصمیم‌گیری را در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌دهد.
کاربرد اولیه اطلاعات حسابداری، كمك به تصمیم‌گیری ذینفعان واحد اقتصادی است و دو گروه استفاده‌کننده براساس اطلاعات فراهم شده به‌وسیله سیستم حسابداری، تصمیمهایی را می‌گیرند. این دو گروه عبارتند از:
1- استفاده‌کنندگان داخلی (مجریان و مدیران)، و
2- استفاده‌کنندگان خارجی (سهامداران).
پس حسابداری با تهیه اطلاعات مورد نیاز تصمیم‌گیرندگان، خدمتی حیاتی به آنها ارائه می‌کند تا بتوانند از میان گزینه‌های مختلف، بهترین گزینه را برای بهره‌برداری از منابع کمیاب در انجام فعالیتهای تجاری و اقتصادی انتخاب كنند. لذا اطلاعات حسابداری حلقه اتصال بین فعالیتهای تجاری و سرمایه‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان است.
حسابداری را در اصل یک سیستم اطلاعاتی می‌دانند. قدمت حسابداری و یا بهتر بگوییم سیستم حسابداری، به زمانی مربوط می‌شود که انسان اولیه با شمارش آشنا شد.
فرایند تجزیه‌وتحلیل، طراحی و استقرار سیستمهای اطلاعاتی، چرخه‌ای به‌نام چرخه تکامل یا حیات سیستم را تشكیل می‌دهد. این چرخه تابع روشهایی است که از آنها به منظور انجام فعالیتها در چرخه استفاده می‌شود. تا اواسط دهه 1970 روشی به کار گرفته می‌شد که امروزه به نام روش سنتی نامیده می‌شود و نزدیک به سه دهه است که به علت نارساییهای آن، کنار گذاشته شده و به‌جای آن روشهای متعدد ساخت‌یافته یا مشابه آن مورد استفاده قرار گرفته است.
دانل و اسمیت (Donnel & Smith) در سال 1999 این موضوع را مطرح کردند که سیستم اطلاعات حسابداری به عنوان یک واسطه و رابط عمل می‌کند که از طریق آن، سه متغیر مجزای رفتار سازمانی تحت تأثیر قرار می‌گیرند. سیستم اطلاعات حسابداری اطلاعاتی درباره وقایع اقتصادی فراهم می‌کند که تصمیم‌گیرندگان از آن در برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل سازمان استفاده می‌کنند.
طبق نظر آنها، فرایند تصمیم‌گیری تابعی از سه متغیر: هدفها، مفهومها و نمادهاست. براساس این نظریه، سیستم اطلاعات حسابداری باید بتواند اطلاعاتی را فراهم کند که قابلیت فهم و مقایسه‌پذیری داشته باشد و استفاده‌کنندگان بتوانند با آن داده‌ها کار کنند و قادر باشند آنها را به مفاهیم اقتصادی مورد نیاز تبدیل و صورتهای مالی ویژه‌ای با توجه به زمان نیاز به آنها تهیه کنند. مثلاً در برخی شرکتهای نرم‌افزاری، سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که در آن استفاده‌کنندگان تاریخ شروع و پایان دوره صورتهای مالی را وارد می‌کنند و صورتهای مالی، بنابر علاقه استفاده‌کننده برای آن دوره زمانی تولید می‌شوند.

تاریخچه سیستمهای اطلاعات حسابداری

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  
تست بانک اطلاعات علمی و کاربردی نوشته مصطفی حق جو

DataBaseTestsAnswer


دانلود
 
  5پیامبر که با امام حسین(ع) رجعت می‌کنند

تمام پیامبران از آدم تا پیامبر اکرم(ص) به دنیا باز می‌گردند، امام صادق(ع) می‌فرماید: خداوند هیچ پیامبری را از حضرت آدم تا خاتم مبعوث نکرد، مگر اینکه به دنیا باز می‌گردند، دین را یاری کنند و با دشمنان بجنگند، همچنین بر رجعت پیامبر اکرم(ص) روایات معتبری دلالت دارند. فارس: در روایات اسلامی عنوان شده است که 4 دسته از افراد همراه با امام مهدی(عج) باز می‌گردند و امام را یاری می‌کنند. امام حسین(ع) یکی از رجعت‌کنندگان است که 5 تن از پیامبران نیز ایشان را همراهی می‌کنند.


معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد فرد انسان‌هاست، اعتقاد به بشارت‌های پیامبران گذشته و ائمه دین(ع) افراد با انگیزه و پرتوانی را در جامعه می‌تواند پرورش دهد، باور به حضور امامی ناظر بر اعمال، از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیراستن اعمال از زشتی‌هاست و از جنبه اجتماعی باعث همدلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می‌شود، کارکرد وسیع و عمیق آموزه‌های مهدوی، جذابیت خاص موضوع را نشان می‌دهد، به همین دلیل، قشرهای مختلف جامعه پرسش‌های بسیاری در این موضوع دارند که لزوم پاسخگویی صحیح به آن‌ها از راهی مطمئن بر کسی پوشیده نیست.
 

ادامه مطلب |  

در آزمایشگاه سخت افزار فیس بوک چه می گذرد؟

FB_MODEL_100_x900هر روز 4.75 ميليارد مطلب مختلف توسط کاربران فيس بوک از سراسر جهان به اشتراک ( شير , share) گذاشته مي شود. کاربران عکس ها و فيلم هاي خود را بدون نگراني از حجم آن بارگزاري ( آپلود , upload ) مي کنند و 4.5 میليارد لايک ( like ) در طول روز به همراه 10 ميليارد پيام خصوصي ارسال مي شود. کمي توجه به اين ارقام ديگر جاي شبه باقي نمي گذارد که پشت اين صفحه آبي رنگ که بسيار سريع از هر نقطه اي قابل دسترس مي باشد، چه فناوري و زيرساخته پيشرفته و پيچيده اي نهفته است. صد ها هزار سرور در طول روز با تمام توان در حال پردازش اطلاعات هستند تا بتوانند چنين حجم اعجاب برانگيزي از درخواست هاي کاربران را بخوبي پاسخ دهند. در اين مقاله سعي خواهيم کرد تا گوشه اي از ابعاد اين شبکه وسيع انتقال داده را بازگشايي نمائيم.

درست چند سال پيش بود که فيس بوک کار ساخت سخت افزار هاي خودش را آغاز نمود تا بتواند در سرور هاي مورد نياز خود از سخت افزار ها و قطعات کمتر و با توان برق کمتر و همچنان با توان پردازشي بيشتر استفاده کند. سخت افزاري که بتواند از پيشنهادات IBM، HP ، Dell و سيسکو ( Cisco ) مقرون به صرفه تر باشد. پيش از اين گوگل و آمازون نيزو به سراغ ساخت سخت افزار براي خود رفته اند اما اين دو شرکت کاملا در مورد توليدات خود محتاط هستند و تقريبا هيچ اطلاعاتي را در اين باره منتشر نمي کنند. اما فيس بوک کاملا فضاي ديگري براي اين کار انتخاب کرده است. فيس بوک طراحي هاي خود را به رايگان به ديگران عرضه مي کند! درست مفهومي مشابه متن باز (  open source ) که با آن بخوبي در دنياي نرم افزار آشنا هستيم، اما اين بار براي عرضه سخت افزار. ( Open Source Hardware )

فيس بوک مي خواهد که ديگر علاقمندان نيز از طراحي هاي آن استفاده کنند و مدل هاي پيشنهادي خود را نيز ارائه کنند. نزديک به دو سال پيش پروژه پردازش باز براي به عهده گرفتن مسئوليت سخت افزار آزاد آغاز به کار نمود و آثار بسيار قابل توجهي تا با اين لحظه خلق گرديده است. اين پروژه مي تواند نحوه توليدات سخت افزاري سازمان هاي بزرگ را که بازاري به ارزش 100 ميليارد دلار در سال دارد را کاملا دگرگون نمايد.

در ميان اختراعات و ابداعات شکل گرفته در اين آزمايشگاه مي توان به موارد زير اشاره نمود:
- کيس روغني که سخت افزار در محلول روغن قوطه ور مي شود و بدين ترتيب ديگر مشکل خنک سازي سرور ها که هزينه هاي بسيار هنگفتي را در بردارد از ميان رفته و سخت افزار بسادگي در درجه حرارت بسيار پاييني فارغ از وجود فن ها قرار مي گيرد.

بقیه مطالب در ادامه مطلب میباشد


ادامه مطلب |  

همه چیز درباره پردازنده (cpu) روش کار کرد آن


در رايانه هاي امروزي  پردازنده هاي بسياري به كار برده مي شوند، مانند پردازنده ي كارت صدا و يا پردازنده ي كارت گرافيك، ولي پردازنده ی مورد بحث در اين فصل به واحد پردازشگر مركزي در رايانه اطلاق مي شود. پردازنده دو وظيفه ی اصلي دارد كه عبارت اند از:

- انجام محاسبات روي داده ها

- انتقال و جابه جايي داده ها

ادامه مطلب |  
  سلسله مقالاتي كه با اين قلم (به توفيق الهي) منتشر خواهد شد، در خصوص فرقه منحرف و ضالّه ((بهائيت)) است؛ و ليكن پيش از پرداختن به آن، لازم است ريشه‏هاي فكري‏اي كه به ((بابيت)) و ((بهائيت)) ختم شد، نقد و بررسي گردد تا خوانندگان با بصيرت بيشتر، در صدد كشف چگونگي راه‏يابي انحراف در ميان افراد و گروه‏ها برآيند. از اين رو، اينك با بسط بيشتري از ((شيخيه)) و ((افكار و اعتقادات آنان)) سخن خواهيم گفت تا جريان شكل‏گيري فرقه ضالّه ((بابيت)) و ((بهائيت))، به درستي ترسيم كرده، به نقد و بررسي عقايد آنان بپردازيم.

ادامه مطلب |  

مقاله در مورد جن


 


قسمتی از مقاله...آیا جن سنی وجود دارد؟

خیر،علامه طباطبائی فرموده است که:استاد ما مرحوم آقا سید علی قاضی حکایت کرد که کسی از جنی پرسیده است طایفه جن مانند انس دارای مذاهب گوناگون اند جز اینکه سنی ندارند برای اینکه در میان ما کسانی هستند که در واقعه غدیر خم حضور داشتند و شاهد ماجرا بوده اند.و صد البته این است که رئیس کل جنیان یعنی سعفر بن زعفر بر روی سینه اش گردن بندی دارد که بر رویش نوشته شده(یا ابا عبدالله الحسین)یا (السلام علیک یا ابا عبدالله)

 

جن ها دارای روح و نفس هستند ، از بین خودشان پیامبر ندارند و بایستی از دستورات پیامبر آدمیان پیروی کنند ، چنانکه عده ای از آنها به حضرت مسیح گرویدند و عده ای دیگر به حضرت محمد (ص) و بعضی از آنها از دستورات خداوند سرپیچی می کنند . آنها هم خوب و هم بد، ظالم و مومن دارند ، دارای مذاهب گوناگونند .

اکثر حیوانات و جانوران آنها را می بینند و برایشان عادی است از این رو به آنها حمله نمی کنند و می توانند خود را به صورت انسان و غیر انسان در آورند . آنها پدیده های بسیار لطیفی هستند و توان انبساط و انقباض خویش را دارند و در حالت عادی در حال انبساطند ، لذا دیده نمی شوند ولی اگر منقبض شوند ، می توان آنها را دید . از آنها می شود عکس گرفت به شرطی که به این کار راضی باشند .

 
۱- دیوها پست ترین نژاد ، خاکستری رنگ و خشن اند و چشمانشان حد وسط افقی و عمودی است .

۲- جن ها نژاد متوسط و مثل آتش سرخ رنگ هستند ، چشمانشان عمودی است و پاهایشان کوتاه و گرد است چیزی شبیه سم اسب نه اینکه سم واقعی باشد .

۳- پری نسبت به آندو از نظر خلقت برتری دارد و پری ها سفید و بسیار زیبا هستند مثل انسانهای سفید پوست چشمانشان مثل چشمان انسان افقی است .


 

به ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب |  

مقاله برّرسي سيستم حسابرسي داخلي وتأثير آن بر رشد وتوسعه اقتصاد كشوردر ادامه مطلب

ادامه مطلب |  

بسم الله الرحمن الرحیم

 

علت گرایش جوانان و نوجوانان به اعتیاد در جامعه کنونی


مقاله در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  

چرا گوشت خوک حرام شد؟

قرآن کریم، انواع غذاها را که برای جسم و روح انسان مفید بوده و ذائقه‌ی او را نیز ارضاء کرده حلال شمرده است، و از طرفی انسان را از خوردن غذاهای مضر و پلید نهی می‌کند.

ممنوعیت از غذاهای غیربهداشتی و تنفرآمیز یکی از خدمات دین الهی به بشریت است، زیرا در شرایطی که میکروب کشف نشده بود و اثرات غذاهای پلید در بوجود آوردن بیماری‌ها روشن نبود، آنها را ممنوع اعلام کرده و این خدمت بزرگی در جهت سلامتی انسان‌ها می‌باشد.

یکی از حیوان‌هایی که مصرف گوشت آن در فهرست غذاهای حرام قرار گرفته است گوشت خوک می‌باشد که در قرآن از آن به «لحم خنزیر» یاد شده است:

{إِنَّمَا حَرَّمَ عَلَیْکُمُ الْمَیْتَةَ وَالدَّمَ وَلَحْمَ الْخِنْزِیرِ وَ…} ؛

خدا، تنها (خوردن) مردار و خون و گوشت خوک و آنچه را که به هنگام سربریدن نام غیرخدا بران بانگ زده شده حرام کرده است.

که مضمون این آیه، در چهار سوره‌ی قرآن آمده است و علت تاکید قرآن بر این مطلب، همان اهمیت موضوع و خطرات جسمی و روحی مصرف گوشت خوک و نیز آلودگی جامعه‌ی بشری به آن است به طوری که هنوز در برخی کشورهای جهان به ویژه اروپا و آمریکا گوشت خوک جزء غذاهای رسمی آنها قرار دارد.

حال می خواهم به حکمت حرام شمردن گوشت خوک بپردازیم :

برخی صاحب نظران در مورد حرمت گوشت خوک به برخی از حکمت‌های قرآن اشاره کرده‌اند که بعضی از آن موارد را در اینجا می‌آوریم و برای آگاهی بیشتر از این موضوع منابعی را جهت مطالعه معرفی می‌کنیم:

در مورد فلسفه‌ی حرمت گوشت خوک از دو جهت می‌توان سخن گفت:

الف) تأثیرات روحی و روانی گوشت خوک:

خوک حتی نزد اروپائیان که از گوشت آن می‌خورند سمبل بی‌غیرتی است وحیوانی کثیف است. خوک در امور جنسی فوق العاده بی‌تفاوت و لا أبالی است و علاوه بر تأثیر غذا در روحیات که از نظر علمی ثابت شده است، تاثیراین غذا در خصوص لاأبالی گری در مسائل جنسی مشهود است.

یکی از نویسندگان می‌نویسد: خوک غیرت ناموسی ندارد و جفت خود را درمعرض خوک‌های نر دیگر قرار می‌دهد و حتی از این کار لذت هم می‌برد، که این صفات در گوشتش هم تاثیراتی دارد از این جهت اشخاصی که از آن تغذیه می‌کند همان صفات و اخلاق رذیله را پیدا می‌کنند.

ب) ضررهای بهداشتی و بیماری‌هایی که توسط خوک به انسان منتقل می‌شود: برخی بیماری‌ها هستند که از جمله عوامل ابتلای به آنها گوشت خوک است و استفاده از گوشت خوک در ایجاد آنها موثر است:

۱) اسهال خونی؛

۲) یرقان عفونی؛

۳) انتامیب هیستولتیک، که انسان را به اسهال آمیبی مبتلا می‌نماید؛

۴) بیماری شبه باد سرخ که در انسان به صورت لکه‌های سرخ و دردناک توأم با سوزش شدید روی دست‌ها ظاهر می‌شود؛

تصلب مشرایین ـ دردهای مفصلی و مسمومیت‌ها و علت آن میزان زیاد چربی و اسیداوریک موجود در گوشت خوک می‌باشد

۵) خوک از خوردن چیزهای پلید حتی مدفوع خودش باکی ندارد لذا معده‌اش لانة اقسام میکروب‌هاست که به گوشت و خون و شیرش هم سرایت می‌کند.

اما برخی بیماری‌ها تنها علت آن، خوردن گوشت خوک است از جمله:

۱) »کرم کدوی خوک» که درعضلات و مغز خوک یافت می‌شود که انسان را دچارنارسائی‌هایی در دستگاه گوارش می‌کند.

۲) »تری شینوز» این نیز کرم دیگری است که باعث خراشیدن و التهاب جداره امعاء و پیدایش جوش‌ها و دمل‌های پراکنده در تمام بدن و درد شدید عضلانی و سختی تنفس و ناتوانی در سخن گفتن و جویدن غذا و … می‌شود که تا به حال درمانی برایش پیدا نشده است

۳) استفاده از گوشت خوک، به علت ثقیل الهضم بودن معده را به زحمت می‌اندازد.

ناگفته نماند که در کشورهای اسلامی در اثر مبارزه‌ی جدی اسلام، گوشت این حیوان مصرف نمی‌شود و لذا پیامدهای آن نیز کمتر به چشم می‌آید، اما در کشورهای غربی اروپا، آمریکا این ممنوعیت اعمال نمی‌شود ولی با این حال بسیاری از مردم از مصرف آن دوری می‌گزینند؛ حتی در برخی از کشورها مثل برخی قسمت‌های روسیه در اثر شیوع بیماری‌های مربوط به

گوشت خوک (کرم ترکین یا ترشین) مصرف گوشت آن را ممنوع اعلام کرده‌اند و همچنین بیماری کرم کدوی خوک به صورت گسترده در جهان منتشر شده و در کشورهای اسلامی که گوشت خوک مصرف نمی‌کنند به ندرت دیده می‌شود.

نکته : در این باره اگر چه برخی از میکروب‏ها را با پیشرفت علمی و با ابزارهای مختلف بتوان از بین برد، اما اطمینان خاطر نسبت به نابودی تمامی موارد ضرر رسان مشکل است. چنان که ثابت شده برخی میکروب‏ها مثل ميكروبي كه در گوشت خوك وجود دارد (انگل تريشين)، پس از حرارت‏رسانی، سپر حرارتی [=هاگ] برای خود ایجاد می‏کنند، به طوری که تا 400 درجه سانتیگراد نیز می‏توانند مقاومت نمايند.

● نتیجه

حکمت تحریم گوشت خوک را می‌توان پیشگیری از زیان مترتب بر گوشت خوک شمرد ولی این ضررهای بهداشتی و اخلاقی فقط می‌تواند به عنوان فلسفه و حکمت این حکم مطرح شود ـ نه علت انحصاری آن ـ و هنوز باید منتظر کشفیات جدید علمی در این باره باشیم.پس حرام‌ها و حلال‌های خداوند دارای مصلحت‌ها و حکمت‌هایی است که با پیشرفت علوم بدان‌ها بیشتر پی می‌بریم. به عبارت دیگر قرآن به برخی نکات اشاره می‌کند که علوم پزشکی و عقل آدمیان درصدر اسلم آنها را کشف نکرده بود که نمونه‌ی آن همین تحریم گوشت خوک است که برخی از مضرات و حکمت‌های آن اشاره شد.

 

این مقاله درخواستی از یه نظر دهنده میباشد

چیزی خواستین نظر بدین این وبلاگ متعلق به شماهست در حد توانم خدمت گذارم

 

 ( بررسی توانایی مدل های پیش بینی ور شکستگی التمن و اهلسون در پیش بینی ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار )

 

ابوالفضل قدیری مقدم , محمدمسعود غلامپورفرد , فرزانه نصیرزاده ,

 

هدف این پژوهش مقایسه دو الگوی پیش بینی ورشکستگی آلتمن و اهلسون و ارائه مدل آماری مناسب جهت پیش بینی ورشکستگی در یک- دو-سه سال قبل از بحران مالی است. یافته های تحقیق حاکی از آن است که بدون تغییر ضرایب و متغیرهای مدل Z آلتمن (1968) و مدل اهلسون (1980) و هنچنین استخراج مدل پیش بینی ورشکستگی طی روش های رگرسیون چندگانه و لجستیک، در مجموع بر اساس دقت برآورد مدل های مزبور، مدل ارائه شده توسط اهلسون و مدل استخراج شده طی روش رگرسیون لجستیک دقت بالاتری در پیش بینی ورشکستگی شرکت ها دارا می باشند.

دانلود فایل پی دی اف در ادامه مطلب

 

ادامه مطلب |  
www.mahshar1.com | مقاله درباره اربعین حسینی
ادامه مطلب |  

دانلود پایان نامه تولیدات پراکنده و نیروگاه های DG


نیروگاه dg

 

عنوان پایان نامه : تولیدات پراکنده و نیروگاه های DG ‎

قالب بندی : PDF

قیمت : رایگان

شرح مختصر : در سیستم‌های بهم پیوسته برق، با توجه به صرفه‌جویی‌های مقیاس (Economies of Scale)، تولید انرژی الکتریکی بصورت مرکزی و توسط نیروگاه‌های بزرگ صورت می‌گیرد. در سال‌های اولیه پیدایش سیستم‌های بهم پیوسته، معمولاً سیستم با رشد سالانه حدود ۶ الی ۷ درصدی در مصرف انرژی الکتریکی مواجه بود. در دهه ۱۹۷۰ مباحثی از قبیل بحران نفتی و مسائل زیست‌محیطی مشکلات جدیدی را برای صنعت برق مطرح نمودند، به‌گونه‌ای که در دهه ۱۹۸۰ این فاکتورها و تغییرات اقتصادی، منجر به کاهش رشد بار به حدود ۶/۱ الی ۳ درصد در سال شدند. در همین زمان هزینه انتقال و توزیع انرژی الکتریکی نیز به طرز قابل توجهی افزایش یافت. لذا تولید مرکزی توسط نیروگاه‌های بزرگ، اغلب به دلیل کاهش رشد بار، افزایش هزینه انتقال و توزیع، حاد شدن مسائل زیست محیطی و تغییرات تکنولوژیکی و قانون‌گذاری‌های مختلف غیر عملی شدند.

در دهه‌های اخیر، تجدید ساختار صنعت برق و همچنین خصوصی‌سازی این صنعت، مطرح و در برخی کشورها اعمال گشته است. طی این مدت، به خاطر بالا بردن بازده بهره‌برداری و تشویق سرمایه‌گذاران، صنعت برق دستخوش تغییرات اساسی از لحاظ مدیریت و مالکیت گردیده است، به طوریکه برای ایجاد فضای رقابتی مناسب، بخش‌های مختلف آن از جمله تولید، انتقال و توزیع از هم مستقل گردیده‌اند. در محیط تجدید ساختار یافته صنعت برق، متقاعد نمودن بازیگران بازار به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های چندین میلیارد دلاری تولید و انتقال توان آسان نیست. این تغییر و تحولات از یک طرف و همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، عواملی همچون آلودگی محیط‌زیست، مشکلات احداث خطوط انتقال جدید و پیشرفت فناوری در زمینه اقتصادی نمودن ساخت واحدهای تولیدی در مقیاس کوچک در مقایسه با واحدهای تولیدی بزرگ از طرف دیگر، باعث افزایش استفاده از واحدهای تولیدی کوچک تحت عنوان ”تولیدات پراکنده” (DG) که به طور عمده به شبکه‌های توزیع متصل شده و نیازی به خطوط انتقال ندارند، گردیده است. اکثر تکنولوژی‌های تولید پراکنده در جنبه های متعدد مانند عملکرد، اندازه و قابلیت گسترش، انعطاف پذیر هستند. ضمن اینکه استفاده از تولید پراکنده باعث یک عکس‌العمل قابل انعطاف به مقداردهی قیمت برق می گردد.

شبکه‌های توزیع معمولاً به صورت شعاعی طراحی می‌شوند که هیچ ژنراتوری در سمت بار وجود ندارد. بنابراین وجود ژنراتور در شبکه توزیع روی توان جاری شده و شرایط ولتاژ بار و تجهیزات شبکه الکتریکی تأثیر می گذارد و این می‌تواند روی پارامترهای عملکردی سیستم، تأثیر مثبت یا منفی داشته باشد. انرژی الکتریکی تولیدی توسط تولیدات پراکنده در اکثر کشورهای پیشرفته، تحول عظیمی در سیستم‌های تولید و انتقال انرژی بوجود آورده که تمام نیازها و مزایای پایه (Basic) تولید و انتقال در موارد فنی، آکادمیک و بازرگانی را برآورده می‌کند. تولید پراکنده انرژی اصطلاح جدیدی نیست. از آغازین روزهایی که بشر برای رفع نیاز خود، به انواع مختلف انرژی نیاز داشت، تولید پراکنده شکل گرفته است، چرا که این انرژی عملاً در نزدیکی محل مصرف آن‌ تولید می‌شود. تولیدات پراکنده به صورت محلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این‌که این تولیدات نزدیک به مراکز مصرف می‌باشند، نیازی به انتقال انرژی الکتریکی خروجی آن‌ها در مسافت‌های طولانی وجود ندارد. هرچه مصرف‌کننده به تولیدکننده نزدیک‌تر باشد، هزینه تأمین انرژی الکتریکی نیز کاهش خواهد یافت. این مباحث و مسائل باعث شده است که تولید پراکنده به عنوان یک انتخاب مناسب جهت تولید و پاسخگویی به افزایش تقاضای مصرف مطرح گردد.

تحقیقات انجام شده توسط مراکز تحقیقاتی همچون EPRI بیانگر استفاده بیش از ۲۵ درصد انرژی الکتریکی تولیدی توسط تولیدات پراکنده تا سال ۲۰۱۰ می باشد. همچنین این رقم طبق تحقیقات NGF تا ۳۰ درصد نیز پیش‌بینی شده است. در آمریکا و اروپا تولید پراکنده به یک راه‌حل ممکن فنی و مالی، برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تبدیل شده و اعتبار و اطمینان تهیه برق را بسیار بهبود بخشیده است. در اکثر کشورها، DG حدود ۱۰ درصد ظرفیت نصب شده تولید را تشکیل می‌دهد، اما در کشورهایی نظیر هلند و دانمارک این روش بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت نصب شده را شامل می‌شود. در برخی کشورها نیز مانند استرالیا، پیش‌بینی می‌گردد تا سال ۲۰۱۰ حدود ۷۸ درصد برق این کشور بر اساس انرژی تولیدی توسط این سیستم نوین باشد

فهرست :

فصل اول

مقدمه

تعریف منابع تولید پراکنده

اهداف استفاده از تولیدات پراکنده

علل رویکرد بم منابع تولید پراکنده

علل رویکرد به منابع تولید پراکنده در ایران

مزایای استفاده ازتولیدات پراکنده

مزایای اقتصادی DG از دید مشترکین

مزایای اقتصادی DG از دید شرکت توزیع الکتریکی

معایب استفاده از تولیدات پراکنده

موانع و مشکلات توسعه منابع تولید پراکنده در دنیا

راهکارایی جهت کاهش موانع

اثرات زیست محیطی استفاده از منابع تولید پراکنده

فصل دوم

معرفی انواع تولید پراکنده

ماشین حرارتی داخلی (ICE)

توربین احتراقی (CT) یا گازی

میکروتوربین

پیل سوختی

توربین بادی

مزایای بهره‌برداری از انرژی باد

فتوولتائیک

انرژی گرمایی خورشیدی

زمین گرمایی

فرآیند تولید برق در نیروگاه زمین گرمایی (Geothermal power plant)

چرخ لنگر

واحدهای آبی کوچک

بیوماس

جایگاه انرژی‌های مختلف در جهان

پتانسیل منابع تولید پراکنده در ایران

فصل سوم

اتصال منابع تولید پراکنده به شبکه

سیستم DG مستقل از شبکه سراسری برق باشد.

سیستم DG متصل به شبکه سراسری برق باشد.

تکنولوژی‌های اتصال

ژنراتورهای سنکرون

ژنراتورهای آسنکرون

مبدل الکترونیک قدرت (Power Electronic Converter)

قوانین اتصال

پروفیل ولتاژ (Voltage Profile)

پروفیل ولتاژ فیدرهای توزیع با بارهای توزیع شده یکنواخت در حضور DG

محدوده بهره‌برداری از ژنراتور DG

نامتعادلی ولتاژ

کاهش نامتعادلی ولتاژ و اثرات ناشی از آن

پخش بار در شبکه‌های توزیع در حضور ژنراتورهای تولید پراکنده

حفاظت سیستم‌های تولید پراکنده

مسائل حفاظت نوعی

تأثیر در خروج بی‌موقع (Sympathetic Tripping)

کور شدن حفاظت (Protection Blinding)

خطای بازبست (Failure of the Reclosing)

نتایج

هماهنگی فیوز فیوز و هماهنگی رله رله

هماهنگی فیوز ریکلوزر

فصل چهارم

مقدمه

تأثیر تولیدات پراکنده بر قابلیت اطمینان سیستم‌های قدرت

بخش تولید (HLI)

سیستم‌های یکپارچه تولید و انتقال (HLII)

سیستم‌های توزیع فاقد تولیدات پراکنده (HLIII)

سیستم‌ها توزیع دارای تولیدات پراکنده

جزیره‌ای کردن (Islanding) DG به منظور بهبود قابلیت اطمینان

کیفیت توان

مشکلات کیفیت توان شبکه‌های توزیع دارای منابع تولید پراکنده

تغییرات آرام ولتاژ

تغییرات سریع ولتاژ و فلیکر

هارمونیک‌ها و هارمونیک‌های میانی

پخش بار و تلفات

جریان اتصال کوتاه

بررسی نامتعادلی

تعیین ماکزیمم توان تولیدی منابع تولید پراکنده در شبکه‌های توزیع شعاعی بر

اساس محدودیت‌های هارمونیکی

فصل پنجم

مقدمه

بررسی اقتصادی تولید پراکنده

توجیه اقتصادی DG برای شرکت‌های الکتریکی

توجیه اقتصادی DG برای مشترکین

بررسی مسایل اقتصادی یک پروژه DG

تحلیل و مقایسه اقتصادی

تحلیل و مقایسه اقتصادی طرح‌های برق‌رسانی به مصرف‌کنندگان دوردست

طرح گسترش شبکه

طرح بکارگیری تولیدات پراکنده

مقایسه اقتصادی طرح‌های مذکور

مثالی از تحلیل و مقایسه اقتصادی طرح‌های برق‌رسانی به مصرف‌کنندگان دوردست

مشخصات مصرف‌کننده نمونه

طرح نمونه گسترش شبکه

طرح نمونه بکارگیری میکروتوربین

مقایسه دو طرح نمونه

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

فرمول‌بندی مسئله

دسترسی تجاری

هزینه‌های اولیه و نصب

ضریب کارکرد

محاسبه مقدار قدرت الکتریکی تولیدی توسط پنل‌های خورشیدی و ضریب کارکرد

زاویه انحراف (declination) از زمین

متوسط ضریب صافی ماهیانه (monthly average hourly clearness index)

محاسبه ضریب کارکرد(CF)در توربین بادی

هزینه سوخت

هزینه برق و بیان تابع هدف

نتیجه‌گیری و پیشنهادات

اختصارات

واژه‌نامه


ادامه مطلب |  

دانلود مقاله توسعه و برنامه ریزی اقتصادی

 اقتصاد | رشته اقتصاد | رشته مهندسی حسابداری | کتاب و پروژه دانشگاهی

توسعه اقتصادی

عنوان مقاله : توسعه و برنامه ریزی اقتصادی

قالب بندی : word

قیمت : رایگان

حجم فایل :  57 کیلوبایت

شرح مختصر : امروزه اهمّیت «توسعه اقتصادی» و نقش بارز آن در بنا نهادن جامعه‏ای آرمانی، بر هیچ کس پوشیده نیست تا آنجا که میتوان آن را از اولویت های دنیای امروز دانست، اولویتی که بر اساس آن بسیاری از محاسبات و معادلات جهانی شکل می گیرد. جست و جو در متون اسلامی در این زمینه، نشان می‏دهد که اسلام در پرداختن به مسائل و مباحث مربوط به توسعه اقتصادی، از همه مذاهب و مکاتب دیگر پیشی گرفته است. اصطلاح توسعه بصورت فراگیر پس از جنگ جهانی دوم مطرح شده است. واژه توسعه به معنای پیشرفت و به معنای خروج از لفاف است. خروج از لفاف یعنی خروج از جوامع سنتی به جوامع صنعتی

کلمات کلیدی : اهداف توسعه، انواع توسعه، توسعه اقتصادی، تولید ناخالص ملی ، توسعه نیافتگی، جریان تاریخی فرایند توسعه، کشورهای توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه، انقلاب صنعتی ، انقلاب کشاورزی ، رشد اقتصادی ، برنامه ریزی اقتصادی ، سیاست های متعدد مالی و پولی ، تکنولوژی و توسعه اقتصاد ، چالشهای توسعه اقتصادی در روستاها، تاکید بر یک صنعت یا کسب و کار خاص

 

ادامه مطلب |  

دانلود مقاله پاورپوینت پیرامون رشد کودک قبل از تولد

 رشته های پزشکی | پزشکی و سلامت | کتاب و پروژه دانشگاهی

رشد جنین

عنوان مقاله : رشد کودک قبل از تولد‎

قالب بندی : پاورپوینت

قیمت : رایگان

حجم فایل :  481 کیلوبایت

شرح مختصر : در هر یک از تخمدان های یک نوزاد دختر حدود ۴۰۰ هزار تخمک نارس وجود دارد که هر یک از آن ها کیسه کوچکی به نام فولیکول دارد .پس از زمان بلوغ و شروع دوره ماهانه در مدت ۲۸ روز ، یکی از کیسه های کوچک بارور میشود و یک تخمک رها می سازد که از طریق لوله فالوپ به طرف رحم حرکت می کند .در بیضه های مرد حدود صدها میلیون اسپرم وجود دارد . حال اگر ۱۴ روز پس از عادت ماهانه ، یکی از این اسپرم ها با تخمکی که در حال حرکت به طرف رحم است برخورد کند و در آن نفوذ کند ، دو سلول نر و ماده با یکدیگر ترکیب می شود و پس از آن به طریقه رشد سلولی ، شروع به تکثیر می کنند . ممکن است حدود ۲۰ میلیون اسپرم وارد دهانه رحم شود ولی فقط یکی وارد میشود و اگر بیشتر هم وارد شود ، فقط یکی از آن ها در تخمک نفوذ می کند و آن را بارور می سازد . و اگر بارور نشود ، سلول های اسپرم توسط گلبول های سفید خون در بدن زن خورده می شود و سلول ماده از طریق دهانه رحم دفع می شود . این پاورپوینت به بررسی دوران رشد قبل از تولد از هنگام انعقاد نطفه تا تولد می پردازد و هفته به هفته مراحل رشد را تا تولد توضیح می دهد .

کلمات کلیدی: مرحله زیگوت، مرحله رویانی، ابتدای مرحله جنینی، ورنیکس، مایع آمنیوتیک، جنین انسان، نوزاد بچه، مراحل رشد جنین در شکم مادر، کبد نوزاد، استخوان جمجمه، عوامل وراثتیف عوامل قبل و بعد زایمانف ، یائسگی، نوزاد نارس

ادامه مطلب |  

 

عنوان مقاله : عملکرد و کاربرد های یاتاقان مغناطیسی

قالب بندی : PDF

قیمت : رایگان

شرح مختصر : بیرینگهای مغناطیسی فعال امروزه در بسیاری از موارد صنعتی کاربرد دارد. این بیرینگها دسترسی به سرعتهای بالاتر را نسبت به انواع بیرینگهای مکانیکی و غلطشی فراهم می سازند. همچنین استفاده از این بیرینگها می تواند باعث حذف عملیات روغنکاری در کاربردهای مختلف و در نتیجه کاهش آلودگی محیط سیستم شود. امروزه رشد و تکنولوژی در مباحث کنترل و پردازش، بیرینگهای مغناطیسی را به سوی طراحی نیرومند تر و به صرفه تر نسبت به گذشته هدایت کرده است . نخستین بیرینگهای مغناطیسی در زمان جنگ جهانی دوم و با تلاش آقای جسی بیمز از دانشگاه ویرجینیا پا به عرصة وجود گذاشتند که در سانتریفیوژهای خالص سازی ایزوتوپهای عناصر مختلف برای ساخت اولین بمبهای هسته ای استفاده می شد . یاتاقان های مغناطیسی که شافت را به جای تماس مکانیکی با نیروی مغناطیسی به حالت تعلیق در می آورند، چندین دهه است که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. هنگامی که بیرینگهای معمولی مکانیکی که با اتصال به شافت ، به روغنکاری نیاز پیدا می کنند، بیرینگهای مغناطیسی با تکنولوژی خود که تعلیق روتور بر روی نیروهای مغناطیسی است میتواند راه حل خوبی باشد

فهرست :

مقدمه

فصل اول ظهور یاتاقان مغناطیسی

اساس کار یاتاقان مغناطیسی

سیستم های کنترل

ملاحظات طراحی

کاربردهای مختلف

فصل دوم اصول و مبانی یاتاقان مغناطیسی

یاتاقان های مغناطیسی

اجزای یاتاقان مغناطیسی و عملکرد هر یک

یاتاقان ها و سنسورها

سیستم کنترل

الگوریتم کنترل

فصل سوم مزایا و محدودیت ها

قابلیت اعتماد بالا

پاکیزگی

کاربرد در سرعت های بالا

کنترل موقعیت و ارتعاشات

شرایط خاص

طراحی ، ارتقا و آزمایش دستگاهها

عیب یابی ماشین / ماشین های هوشمند

فصل چهارم یاتاقان های مغناطیسی چگونه کار می کنند

یاتاقان های شعاعی

یاتاقان های کف گرد

فصل پنجم ماهیت سیستم کنترل

سنسورها

کنترلر

تقویت کننده ها

فصل ششم سیستم کنترل چگونه کار می کند

کنترلر

فیلتر پایین گذر

صفر ها و قطب های اضافی

فیلترهای notch

مجاورت سنسورها

فصل هفتم خصوصیات دینامیکی روتور

فصل هشتم یاتاقان کمکی

فصل نهم کنترل تطبیقی ارتعاشات

خصوصیات کنترل تطبیقی ارتعاشات

فرایا و فواید کنترل تطبیقی

فصل دهم کاربردها

صنایع هوایی _ دفاعی

توربین های گاز و سانتریفیوژها

کمپرسورها

تولید انرژی توزیعی

ژنراتوهای سرعت بالا

ماشین های ابزار

واحد تست و آزمایش

تجهیزات خلاء

فصل یازدهم پیوست

سوالاتی که معمولا پیرامون یاتاقان های مغناطیسی مطرح می شود


ادامه مطلب |  

دانلود پایان نامه بررسی نگرش دینی بر تفکر انتقادی دانشجویان

رشته روانشناسی

رشته علوم اجتماعی | رشته مدیریت | پایان نامه | کتاب و پروژه دانشگاهینگرش دینی تفکر انتقادی

عنوان پایان نامه : بررسی نگرش دینی بر تفکر انتقادی دانشجویان

قالب بندی : word

قیمت : رایگان

حجم فایل :  97 کیلوبایت

شرح مختصر : هدف اصلی پژوهش حاضر بررسی تأثیر نگرش دینی ( مثبت و منفی ) بر تفکر انتقادی

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند است.

فرضیات پژوهش عبارتند از :

۱) بین نگرش دینی مثبت و تفکر انتقادی رابطه وجود دارد

۲) بین نگرش دینی منفی و تفکر انتقادی رابطه وجود دارد.

همان طوری که ملاحظه می کنید جامعۀ آماری کلیۀ دانشجویان علوم تربیتی دانشگاه آزاد

اسلامی واحد دماوند است و نمونۀ آماری ۱۰۰ نفر است که از میان این جامعۀ آماری به

صورت تصادفی ساده انتخاب شده است . روش گردآوری اطلاعات در این پژوهش پرسشنامه

نگرش دینی و تفکر انتقادی خودساخته است که در اختیار گروه نمونه قرار گرفته و بعد از

پاسخ جمع آوری شده و اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت . در تجزیه و تحلیل اطلاعات از دو روش توصیفی و استنباطی استفاده شد و جداول و نمودارهای آماری ارائه شد.

نتایج این پژوهش به شرح ذیل است :

۱) بین نگرش دینی و تفکر انتقادی رابطۀ معناداری وجود دارد.

۲) بین نگرش دینی مثبت و تفکر انتقادی رابطۀ معناداری وجود دارد.

۳) بین نگرش دینی منفی و تفکر انتقادی رابطۀ معناداری وجود دارد.

فهرست :

مقدمه

متغیرهای پژوهش

نگرش دینی مثبت

نگرش دینی منفی

تفکر انتقادی

تعاریف عملی متغیرها

نگرش چیست

فطری بودن دین

فلسفۀ دین چیست

دین از دیدگاه مطهری

دین از دیدگاه کانت

ویژگی‌های تفکر انتقادی

مهارتهای ویژه در تفکر انتقادی

تفکر انتقادی و تفکر منطقی

تفکر انتقادی و حل مسئله

مراحل تفکر انتقادی

پیشینه مربوط به تفکر انتقادی

نقد و بررسی پیشینه و دیدگاهها

نگرش دینی منفی

روش تحقیق و روش گردآوری اطلاعات

ابزارهای گردآوری اطلاعات

آزمون نگرش دینی

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات

پیشنهاد به محقق آینده

پرسشنامه

ادامه مطلب |  

دانلود مقاله ایمنی در برق

دسته‌بندی : رشته مهندسی برق و الکترونیک

ایمنی برق

عنوان مقاله : ایمنی در برق

قالب بندی : word

قیمت : رایگان

حجم فایل :  22 کیلوبایت

شرح مختصر : در صنعت برق اگر ایمنی رعایت نشود ، خطر برق گرفتگی حتمی است. بنابراین قبل از دست زدن به سیم یا ادوات برقی جهت تعمیر و یا هر گونه بازرسی بایستی حتماً جریان برق در مدار قطع بوده و مطمئن باشید که جریان برق وجود ندارد و آزمایش وجود یا عدم وجود جریان برق توسط فازمتر صورت میگیرد. ایمنی در برق در بررسی های انجام شده روی حوادث سایر کشورها ملاحظه می شود ، حوادث صنعت برق در کشورهای پیشرفته تقریبا نزدیک به صفر است و این دلیل اهمیت دادن به مسئله ایمنی و اجرای دقیق مقررات ایمنی در این کشورها می باشد . بطوریکه با اجرای برنامه های منظم و از پیش تدوین شده فرهنگ ایمنی برای کارکنان و کار برای این صنعت از طریق بهره گیری از برنامه های آموزشی و تهیه مقررات و استفاده از رسانه های گروهی مانند روزنامه ، تلویزیون ، رادیو ، بروشور و مجلات زنده نگاهداشته می شود .

فهرست :

جریان برق

ولتاژ برق

مقاومت الکتریکی

سیستم ارت وسایل برقی

فیوز

انواع فیوزها

پاره‌ای از اصول اولیه ایمنی برق

مرگ در اثر برق گرفتگی

لامپها

تجهیزات ضد اشتعال

سیمهای برق

کابلهای نرم

تجهیزات الکتریکی

ترانسفورماتورها

کلیدهای قطع و وصل

موتورها

اتصالات


ادامه مطلب |  

دانلود پروژه صورتهای مالی تلفیقی


 صورت های مالی تلفیقی

 

رشته مهندسی حسابداری

عنوان پروژه : صورتهای مالی تلفیقی و سرمایه گذاری در واحد تجاری فرعی شرکتهای سهامی

قالب بندی : word

قیمت : رایگان

شرح مختصر : همین الان همه چیز در دنیا در حال تحول است چون لازمه ی پیشرفت انسان ها تحول است هر لحظه تغییر میکنیم این دگرگونی شامل حال هر جاندار و غیر جانداری میباشد چه بسا حسابداری که وابسته به تحولات میباشد کمی گسترده تراز ان پیش برویم میبینیم برخی واحدهای تجاری برای انعکاس سریع تر این تغییرات نیاز به واحدهای دیگری دارند که این عمل با تلفیق یا ترکیب انجام میگیرد. در دنیای امروز،انگیزه‌هایی مانند حذف برخی از هزینه‌های ثابت، هماهنگی مراحل ساخت در فرایند تولید، اعمال مدیریت کارامدتر و افزایش بهره‌وری، کاهش مخاطره، دستیابی سریعتر به منابع مالی، کسب‌ مزیتهای رقابتی و ورود به بازارهای‌ جدید و نیز بهره‌مندی از مزایای‌ قانونی و مالیاتی، موجب افزایش‌ تلفیق های واحدهای تجاری شده است .در ترکیب واحدهای تجاری،هرگاه‌ ترکیب منجر به ایجاد رابطه اصلی و فرعی شود،واحد تحصیل‌کننده‌ (اصلی)باید صورتهای مالی تلفیقی‌ تهیه و ارائه کند.هدف از تهیه‌ صورتهای مالی تلفیقی فراهم کردن‌ اطلاعات درباره وضعیت مالی و عملکرد مالی واحد تجاری اصلی و واحدهای تجاری فرعی آن است.نظر به اهمیت موضوع در اکثر کشورهای‌ جهان،تدوین استانداردهای حسابداری‌ در مورد تهیه و ارائه صورتهای مالی‌ تلفیقی مورد توجه قرار گرفته است. الزامات استانداردهای حسابداری ایران، ایالات متحد،انگلستان‌و بین المللی در مورد تهیه و ارائه صورتهای مالی‌ تلفیقی شباهتهای زیادی با هم دارند اما در بعضی موارد همانند شیوه‌ محاسبه وانعکاس سهم اقلیت،حذف‌ سود یا زیان تحقق نیافته،استهلاک‌ سرقفلی و نحوه ارائه سرمایه‌گذاری در صورتهای مالی واحد تجاری اصلی، رویه‌های متفاوتی تجویز شده است. که ماهم در اینجا قصد مقایسه عناوین مذکور را داریم

فهرست :

پیشگفتار

مقدمه

تعاریف استاندارد ایران

ضوابط تلفیق

مبانی نظری تهیه صورتهای مالی تلفیق

استانداردهای حسابداری سرقفلی امریکا

استانداردهای بین‌المللی حسابداری سرقفلی

دلایل عدم تمایل شرکت ها به تهیه صورت های مالی تلفیقی

مقایسه استاندارد ایران با ایالات متحده و بین الملل

موارد مستثنی شدن واحدهای فرعی از تلفیق

نحوه محاسبه سهم اقلیت از خالص داراییها (استاندارد ایران و بین الملل و ایالات متحد)

نحوه انعکاس سهم اقلیت در ترازنامه

نحوه انعکاس سهم اقلیت در صورت سود و زیان

نحوه انتساب سرقفلی به اکثریت و اقلیت

معاملات و مانده‌های درون‌گروه

هموارسازی سود و انگیزه های ان و عکس العمل استاندارد ایران

نکته های ضروری در تلفیق

نمونه صورت مالی تلفیقی

انواع گزارش حسابرسی صورتهای مالی تلفیقی

چالشهای حسابرسی صورتهای مالی تلفیقی

موارد درخور توجه درباره نحوه اجرای حسابرسی صورتهای مالی تلفیقی

موارد در خور توجه مجامع عمومی شرکتهای اصلی

یشنهادات وانتقادات به سازمان حسابرسی

برخی سوالات اساسی در تلفیق

نتیجه گیری – پیشنهادات و انتقادات نگارنده

ادامه مطلب |  

 

دریافت اسلاید درس اصول مهندسی اینترنت

دریافت اسلایدهای درس سیستم عامل2 و کارگاه

دریافت اسلاید درس شبکه های کامپیوتری

دریافت اسلایدهای درس سیستم عامل شبکه

دریافت اسلاید های درس مهندسی نرم افزار

دریافت فایل های درس برنامه سازی پیشرفته

دریافت فایل های درس نصب و راه اندازی شبکه

دریافت فایل های درس آزمایشگاه شبکه و کارگاه سیستم عامل شبکه

دریافت فایل های درس پایگاه داده ها

دروس استاد حبیب اسماعیل زاده رستم

http://esmaeelzadeh.persiangig.com/

 

هدف عالی قیام حسین (ع) از زبان خود امام

قيام مقدس و پرشكوه امام حسين(ع)ريشه در انحراف هاى بـنيادى و اساسى در جـامعه اسلامى داشت. اين انحراف ها زائيده انحراف حكومت اسلامى از مسير اصلى خود از سقيفه به بـعد بـود. كه پس از شهادت على(ع)كلا بـه دست سلسله سفيانى و حزب ضد اسلامى اموى افتاد. بـه گواهى اسناد تاريخى, سران اين حزب هيچ اعتقادى بـه اسلام و اصول آن نداشتند(1). و ظهور اسلام و به قدرت رسيدن پيامبر اسلام(ص)را, جلوه اى از پيروزى تـيره بـنى هاشم بـر تـيره بـنى اميه, در جريان كشمكش قبيلگى در درون طايفه بـزرگ قريش مى دانستند(2).

 

و بـا يك حـركت خـزنده, بـه تـدريج در پـوشش اسـلام بـه مناصب كليدى دسـت يافتند و سرانجـام از سال چهلم هجـرى, حكومت اسلامى و سرنوشت و مقدرات امت اسلامى به دست اين حزب افتاد و پس از بيست سال حكومت معاويه, و بـه دنبـال مرگ وى, پـسرش يزيد بـه قدرت رسيد كه اوج انحراف بـنيادى, و جلوه اى آشكار از ظهور ((جاهليت نو)) در پوشش ظاهرى اسلام بود(3).امام حـسـين(ع)نمى تـوانسـت در بـرابـر چـنين فاجـعه اى سكوت كند و احساس وظيفه مى كرد كه در بـرابـر اين وضع, اعتـراض و مخالفت كند. سخنان, نامه ها و ساير اسنادى كه از امام حسين(ع)به دسـت ما رسـيده, بـه روشنى گوياى اين مطلب اسـت. اين اسناد بـيانگر آن است كه از نظر امام, پـيشوا و رهبـر مسلمانان شـرائط و ويژگى هايى دارد كه امويان فـاقـد آنها بـودند و اسـاس انحراف ها و گمراهيها اين بود كه عناصر فاسد و غير لايق, تكيه بر مسند خلافت اسلامى و جايگاه والاى پـيامبـر زده بـودند و حاكميت و زمامدارى آنها, آثار و نتائج بـسيار تلخ و ويرانگرى بـه دنبـال آورده بود.

 

ادامه مطلب |  


مولود بزرگ  
نخستين فرزند پاك بانو ام البنين ، سالار بزرگوارمان ابوالفضل العباس ( عليه السّلام ) بود كه با تولدش ، مدينه به گُل نشست ، دنيا پرفروغ گشت و موج شادى ، خاندان علوى را فراگرفت . ((قَمَرى )) تابناك به اين خاندان افزوده شده بود و مى رفت كه با فضايل و خون خود، نقشى جاودانه بر صفحه گيتى بنگارد.

هنگامى كه مژده ولادت عباس به اميرالمؤ منين ( عليه السّلام ) داده شد، به خانه شتافت ، او را در برگرفت ، باران بوسه بر او فرو ريخت و مراسم شرعى تولد را درباره او اجرا كرد. در گوش راستش اذان و در گوش چپ اقامه گفت . نخستين كلمات ، بانگ روحبخش توحيد بود كه به وسيله پدرش پيشاهنگ ايمان و تقوا در زمين ، بر گوشش نشست و سرود جاويدان اسلام ، جانش را نواخت :((اللّه اكبر... لا اله الاّ اللّه )). اين كلمات كه عصاره پيام پيامبران و سرود پرهيزگاران است ، در اعماق جان عباس جوانه زد، با روحش عجين شد و به درختى بارور از ايمان بدل شد تا آنجا كه در راه بارورى هميشگى آن ، جان باخت و خونش را به پاى آن ريخت . در هفتمين روز تولد نيز بنا به سنّت اسلامى ، حضرت ، سر فرزند را تراشيد، همسنگ موهايش ، طلا (يا نقره ) به فقيران صدقه داد و همان گونه كه نسبت به حسنين ( عليهما السّلام ) عمل كرده بود، گوسفندى به عنوان عقيقه ذبح كرد.

سال تولد 
برخى از محققان برآنند كه حضرت ابوالفضل العباس ( عليه السّلام ) در روز چهارم ماه شعبان سال 26 هجرى ديده به جهان گشود

 

ادامه مطلب |  
شهيد مطهرى، پيامهاى عاشورا و خطر تحريف- بخش اول


درك پيام عاشورا و الگوگيرى از آن در گرو درك حقيقت قيام كربلا وارائه تفسير صحيح از آن و شناخت و مبارزه با تحريفاتى است كه ممكن است در اين حادثه رخ دهد.در طول تاريخ، عالمان روشن‏ضمير شيعه، پيوسته نگهبانى از اين سنگربزرگ را به عهده داشته‏اند و استاد شهيد آيةالله مرتضى مطهرى يكى ازاين عالمان دردآشنايى است كه در زدودن تحريفات از حركت عاشوراو نشان دادن چهره سازنده آن تلاش كرده است. بررسى كاملديدگاههاى ايشان در باره حركت سيدالشهدا(ع) و پيامها و پيامدهاى آنو آفاتى كه متوجه تحليل‏ها و تفسيرهاى اين نهضت شده است وكاستى‏هايى كه از نظر ايشان در اين زمينه وجود دارد ومسؤوليتى كهبر عهده محافل علمى و حوزوى وعالمان اسلامى مى‏باشد، نيازمند چندمقاله مستقل وگستره است كه اينك از محدوده و حوصله اين
ويژه‏ نامه بيرون است.

ادامه مطلب |  

ارزش واقعي، ارتباط با خدا

نکته ديگري که بايد به آن توجه کنيم اين است که از معارف دين ياد گرفته‌ايم که اساس همه ارزش‌هايي که انسان مي‌تواند در دنيا کسب کند ارتباط با خداست. ارزش هر چيزي به آن اندازه‌اي است که انسان را با خدا مربوط کند. اين‌که اين ارتباط چه اندازه در سعادت انسان موثر است ما عقلمان نمي‌رسد، اما بدانيد که حتي لحظه‌اي توجه به خداي متعال آن قدر در سعادت انسان اثر دارد که ساختن هزار ساختمان‌ عام‌‌المنفعه، و اختراع کردن برق و کامپيوتر و کشف کردن دواي سرطان آن اثر را ندارد. خدا مبدأ بي‌نهايت همه ارزش‌هاست. يک سر سوزن هم با او ارتباط بيابيم با بي‌نهايت رحمت ارتباط پيدا کرده‌ايم.

ادامه مطلب |  

ثمرات نهضت عاشورا


شهادت مظلومانه سيدالشهدا و يارانش در كربلا، تاءثير بيدارگر و حركت آفرين داشت و خونى تازه در رگهاى جامعه اسلامى دواند و جوّ نامطلوب را شكست و امتدادهاى آن حماسه ، در طول تاريخ ، جاودانه ماند. حتى در همان سفر اسارت اهل بيت نيز تاءثيرات سياسى اين حادثه در انديشه هاى مردم آشكار شد. گروهى از اسرا را كه به شام مى بردند، چون به تكريت رسيدند، مسيحيان آنجا در كليساها جمع شدند و به نشان اندوه بر كشته شدن حسين عليه السّلام ، ناقوس نواختند و نگذاشتند آن سربازان وارد آنجا شوند. به شهر (لينا) نيز رسيدند. مردم آنجا همگى گرد آمدند و بر حسين و دودمانش سلام و درود فرستادند و امويان را لعن كردند و سربازان را از آنجا بيرون كردند. چون خبر يافتند كه مردم (جُهينه ) هم جمع شدند تا با سربازان بجنگند وارد آن نشدند. به قلعه (كفر طاب ) رفتند، به آنجا نيز راهشان ندادند. به حمس كه وارد شدند، مردم تظاهرات كردند و شعار دادند:(اَكُفْرا بَعدَ ايمانٍ وَ ضَلالا بَعدَ هُدىً؟) (آيا كفر پس از ايمان و گمراهى بعد از هدايت ؟) و با آنان درگير شدند و تعدادى را كشتند.(1) برخى از تاءثيرات حماسه عاشورا از اين قرار است :


1 قطع نفوذ دينى بنى اميّه بر افكار مردم

2 احساس گناه وشرمسارى درجامعه ، بخاطريارى نكردن حق وكوتاهى در اداى تكليف

3 فروريختن ترسها و رعبها از اقدام و قيام بر ضدّ ستم

4 رسوايى يزيديان و حزب حاكم اموى

5 بيدارى روح مبارزه در مردم

6 تقويت و رشد انگيزه هاى مبارزاتى انقلابيّون

7 پديد آمدن مكتب جديد اخلاقى و انسانى (ارزشهاى نوين عاشورايى و حسينى )

8 پديد آمدن انقلابهاى متعدّد با الهام از حماسه كربلا

9 الهام بخشى عاشورا به همه نهضتهاى رهايى بخش و حركتهاى انقلابى تاريخ

10 تبديل شدن (كربلا) به دانشگاه عشق و ايمان و جهاد و شهادت ، براى نسلهاى انقلابى شيعه

11 به وجود آمدن پايگاه نيرومند و عميق و گسترده تبليغى و سازندگى در طول تاريخ ،بر محور شخصيّت و شهادت سيدالشهدا عليه السّلا.

از نهضتهاى شيعى پس از عاشورا، مى توان (انقلاب توابين )، (انقلاب مدينه )، (قيام مختار)، (قيام زيد)، و ... حركتهاى ديگر را نام برد. براى توضيح بيشتر، به مدخل خاص هر يك از اين نهضتها در همين مجموعه مراجعه شود. تاءثير حماسه عاشورا را در انقلابهاى بزرگى كه در طول تاريخ ، بر ضدّ ستم انجام گرفته ، چه در عراق و ايران و چه در كشورهاى ديگر، نبايد از ياد برد. (فرهنگ شهادت ) و انگيزه جهاد و جانبازى كه در انقلاب اسلامى ايران و هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها جلوه گر بود، گوشه اى از اين تاءثير پذيرى است . شعار (نهضت ما حسينيه ، رهبر ما خمينيه ) كه در مبارزات ملّت مسلمان ايران بر ضدّ طاغوت طنين افكن بود و نيز شور حسينى جبهه هاى رزم ايران ، گواه روشن تاءثير گذارى كربلا در قرنها پس از آن حماسه مقدّس است . يكى از نويسندگان محقّق ، نتايج نهضت كربلا را عبارت مى داند از:

1 پيروزى مساءله اسلام و حفظ آن از نابودى

2 هزيمت امويان از عرصه فكرى مسلمين

3 شناخت اهل بيت بعنوان نمونه هاى پيشوايى امّت

4 تمركز شيعه از بُعد اعتقادى بر محور امامت

5 وحدت صفوف شيعه در جبهه مبارزه

6 ايجاد حسّ اجتماعى در مردم

7 شكوفايى موهبتهاى ادبى و پديد آمدن ادبيات عاشورايى

8 منابر وعظ و ارشاد، به عنوان وسيله آگاهانيدن مردم

9 تداوم انقلاب بصورت زمينه سازى نهضتهاى پس از عاشورا(2)


حادثه كربلا، گشاينده جبهه اعتراض عليه حكومت امويان و سپس عباسيان شد، چه به صورت فردى كه روحهاى بزرگ را به عصيان و افشاگرى واداشت ، و چه به شكل مبارزه هاى گروهى و قيامهاى عمومى در شهرى خاصّ يا منطقه اى وسيع .(3)

منبع:

برگرفته از کتاب فرهنگ عاشورا ٰ، جواد محدثی

پی نوشت:

1ـ شورا فى الا دب العاملى المعاصر ، ص 54 به نقل از منتخب طريحى و مقتل ابى مخنف .

2- براى تفصيل آن ر . ك‍ : (حياة الا مام الحسين ) ، باقر شريف القرشى ، ج 3 ، ص 436 ، (معطيات الثورة )

3- در اين زمينه ها ر . ك‍ : (الا نتفاضات الشيعيّه ) ، هاشم معروف الحسنى ؛ (امامان وجنبشهاى مكتبى )،

محمدتقى مدرّسى

 

تشابه جامعه امروز با زمان امام حسين عليه السلام

امروزه ، جامعه ايران بسيار شبيه جامعه صدر اسلام و عصر امام حسين عليه السلام است ، و اگر كسى بخواهد جامعه اسلامى را از مسير خود منحرف سازد؛ بايد از ابزارهاى سه گانه ، تطميع ، تهديد و تبليغ بهره گيرد. منافقان پرشمارى براى نابودى انقلاب اسلامى ، در درون كشور به همان اعمال و شگردهايى دست مى يازند كه منافقان صدر اسلام درباره حسين عليه السلام به كار بردند. البته امروزه علاوه بر خيانت منافقان ، كمكهاى خارجى نيز افزوده شده است ، هرچند نقش مستقيم را عوامل داخلى ايفا مى كنند. قدرتى مثل امريكا به طور مستقيم دخالت نمى كند، ولى عوامل داخلى را شناسايى كرده ، آنان را به كمك دستگاههاى تبليغاتى ، كمكهاى مالى و ابزارهاى ديگرى چون ايجاد فتنه ، آشوب و ترور تقويت مى كند.

از همان راهى كه دشمنان اسلام توانستند اسلام را مسخ و منحرف كنند، و در نهايت ، توانستند امام حسين عليه السلام را بكشند، امروز نيز دشمنان اسلام مى خواهند اين نهضت را از مسير خود منحرف سازند.


به ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب |  


چرا بايد دشمنان امام حسين عليه السلام را لعن كرد؟

چنين پرسشى را غالباً منافقان ، به ويژه منافقان مدرن ، مطرح مى سازند. آنان مى گويند: ما مى پذيريم كه بيان تاريخ شهادت امام حسين عليه السلام حركت آفرين است و بايد آن را در خاطره ها زنده نگاه داشت و به ياد امام حسين عليه السلام عزادارى كرد؛ اما در عزاداريهاى سنتى افزون بر ياد كرد خاطره آن حضرت و گريه بر شهادت او، لعن و نفرين بر دشمنانش نيز صورت مى گيرد، و اين امر، نوعى خشونت با ديگران به شمار مى آيد كه از جمله احساسات منفى است و با منش ((انسان مدرن )) نمى سازد. آيا براى فرونشاندن احساسات ، افزون بر گريه و عزادارى ، لازم است دشمنان را نيز لعن كرد و جمله اءتقرب الى الله ... بالبرائة من اعدائك را بر زبان جارى ساخت . چرا بايد در زيارت عاشورا صد مرتبه دشمنان امام حسين عليه السلام را لعن كرد؟


به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب |  

فعاليت مخفيانه امام حسين عليه السلام در زمان معاويه


امام حسين عليه السلام از زمان شهادت امام حسن عليه السلام تا مرگ معاويه و روى كار آمدن يزيد، كوشيد افرادى را تربيت كند به كمك آنان در جامعه موج بيافريند. آن حضرت ده سال مخفيانه فعاليت كرد. او در گوشه و كنار و به صورت محرمانه ، افراد معدودى را مى يافت و آنان را راهنمايى مى كرد؛ به خصوص در ايام حج كه بسيارى از مردم كشورهاى مختلف جمع مى شدند، آن حضرت مى كوشيد تا در مسجدالحرام ، منى يا عرفات با آنان به گفت وگو بنشيند و ايشان را راهنمايى كند. امام حسين عليه السلام در منى و در ميان جمعى كه احتمال مى داد سخنش در دل آنان مؤ ثر افتد، به دور از چشم معاويه و ماءمورانش فرمود:

اسمعوا مقالتى و اكتموا قولى ؛ حرف مرا بشنويد، اما رازدار باشيد (سخن مرا پنهان داريد و افشا نكنيد).

در اين دوره ، امام حسين عليه السلام نمى توانست به طور علنى مبارزه كند؛ چرا كه در اين صورت او را ترور مى كردند و نتيجه اى نيز از اين كار به دست نمى آمد. بر اين اساس ، حضرت سعى داشت تا ابتدا شرايط فرهنگى مناسبى را در جامعه پديد آورد. از اين روى ، ايشان با افراد مورد اعتماد به صورت انفرادى ، يا گاه جمعى به گفت وگو مى نشست و آنان را به حق سفارش مى كرد و مى فرمود: ترس من از اين است كه حق در روى زمين ، به كلى كهنه و فراموش شود و كسى نداند كه حق چيست .

اگر مردم حق را بشناسند، ولى هوا و هوس و دنياپرستى و مقام پرستى مانع شود كه بدان عمل كنند، كار بر علما آسان مى شود؛ چون حجت بر مردم تمام شده است ، و عالمان دين حجت دارند كه مردم حق را مى شناسند، و با اين حال بدان عمل نمى كنند. اما جايى كه حق در حال فراموش شدن است ، وظيفه عالم سنگين تر مى شود. در چنين وضعيتى اگر بتواند علنا فعاليت كند، رسالتش را به انجام رسانده است ، و در نهايت اينكه ، همچون شيخ فضل الله نورى ، در راه اداى تكليف خود، بر دار مى رود و به شهادت مى رسد. اما زمانى كه گوينده حق ، آماج تهمتها و افتراها قرار گيرد، ديگر سخن گفتن ، اثرى نخواهد داشت . در اين صورت ، گفتن و نگفتن مساوى است و اين امر باعث رنج و عذاب روحى بسيار است . امام حسين عليه السلام نيز در چنين موقعيتى بود. او در مدينه ، زادگاه خود، و جايى كه مردم او را بارها بر دوش پيامبر صلى الله عليه و اله ديده بودند، نمى توانست سخن بگويد، و بايد در ايام حج در منى ، گروهى را جمع مى كرد و با آنان به طور خصوصى سخن مى گفت .

اقدام ديگر امام ، سخنان ايشان با جمعى از نخبگان در سفر حج است . حضرت در اين سفر فرصتى به دست آورد و از دوستان و يارانش ، افرادى را شناسايى كرد. آن گاه اجتماع محرمانه اى تشكيل داد و براى ايشان سخن گفت . حضرت ابتدا آنان را سرزنش كرد كه چرا به وظيفه خود عمل نمى كنند، امر به معروف و نهى از منكر نمى كنند و از مال و جان خود مى ترسند. سپس فرمود: اللهم انك تعلم انه لم يكن ما كان منا تنافسا فى سلطان و لا التماسا من فضول الحطام ؛ خدايا تو مى دانى آنچه ما در اين مدت ، از زمان پدرم تا به حال ، انجام داده ايم ، براى آن نبوده كه بر سر جيفه دنيا با ديگران رقابت كنيم ؛ ما در پى حكومت و مقام نبوده ايم و نخواسته ايم از حطام و خار و خس دنيا براى خود چيز اضافه اى به دست آوريم .


بقیه مقاله در ادامه مطلب مطالعه کنید

ادامه مطلب |  

می‏گويند اگر امام حسين (عليه السلام) روز عاشورا پيروز شد چرا آن روز را جشن نمی‏گيريم؟چرا گريه می‏كنيم؟ آيا اين همه گريه در برابر آن پيروزى بزرگ براى چيست؟ گريه زبان صادق و طبيعى شوق و اندوه و درد و عشق يك انسان است. گريه تجلى طبيعى يك احساس و حالتى جبرى و

فطرى از يك رنج، يك شوق يا يك اندوه مى‏باشد يكى از دانشمندان غرب مى‏گويد:

«انسانى كه هرگز نمى‏گريد و گريستن را نمى‏داند احساس انسانى را فاقد است».

مگر نه اشك زيباترين شعر و بى‏تاب‏ترين محبت و پر گدازترين ايمان و تب دار ترين احساس و خالصترين «گفتن» و لطيف ترين «دوست داشتن» است كه همه در كوره دل به هم آميخته و ذوب شده و قطره‏اى گرم شده‏اند به نام اشك؟ مگر نه قلب، قالب اشك است و اشك در قلب شكل مى‏گيرد ولذا اشك شبيه قلب است:

اى بسا قلبهاى سوزانى

كه زبان راز آن نگويد باز

ليك آن ديدگان نورانى‏

راز دلداده مى‏كند ابراز

ادامه مطلب |  

مقاله آیینه عاشورادر روز عاشورا می توانیم جامه‌ای سرخ بپوشیم و فریاد برآوریم که این سرخی، نشانه پیروزی خون بر شمشیر است که درس آن را از حماسه کربلا آموخته ایم.

می توانیم لباسی سر تا پا سفید بپوشیم و با صدایی بلند بگوییم، این کفن است که پوشیده ایم تا عهدی باشد بین ما و حسین(ع) که در راه ادامه نهضت حق طلبانه و ظلم ستیزانه اش، برای شهادت همیشه آماده ایم.
می توان سیاه پوشید و بانگ سرداد که این سیاهی نشانه آن است که من و من ها، در روز و روزهای عاشورا، حسین و حسین ها را تنها گذاشته ایم و آن ها در مصاف با یزیدیان زمان خود، مظلومانه به شهادت رسیده اند و این لباس سیاه نشانی است بر شریک جرم بودن ما در ریخته شدن خون آن ها، زیرا که در جایی، حتی سکوت نیز شرکت در وقوع جرم است. آیا این فکر لرزه بر اندام ما نمی اندازد و تصور شریک جرم بودن در ریخته شدن خون حسین(ع) خواب را از چشمان ما دور نمی کند؟


برای مطالعه مقاله به ادامه مطلب کلیک کنید..

ادامه مطلب |  

این مقاله بر اساس قسمتی از پژوهش اینجانب در خصوص معماری و شهرسازی هند و سیر تحول و تکامل آن تا دهه های اخیر برداشت شده است که در کلاس سیر اندیشه های شهرسازی دانشگاه تربیت مدرس و گروه طراحی شهری ارائه گردید.

با تشکر از دکتر داداش پور که در این راه مرا همراهی کردند.

 

مقدمه

معماي و شهرسازي جنوب آسيا مرهون حمايت گوركانيان است كه توانستند يكي از خلاق ترين و غني ترين دورانها را به وجود آورند. هر يك از خاندانهاي مسلمان كه از اواخر قرن دوازده به بعد در شبه قاره هند به فرمانروايي مي رسيدند سبك خود را خلق مي كردند، هيچ دوره ي ديگري از معماري هندو – اسلامي پيش از مغول چنين ثروتي از بناهاي برجسته و ديني و غير ديني به جاي نگذارده است.

بابر (1526-1530)

همايون (1555-1556)

اكبر (1556-1605)

جهانگير (1605-1627)

شاه جهان (1628-1658)

اورنگ زيب (1658-1707) آخرين دوره معماري گوركاني

 

برای دانلود ادامه مطلب را کلیک کنید.

ادامه مطلب |  

بازشناخت مبانی شکل گیری محور های شاخص شهری

احسان رنجبر  ِ دکتر محمد رضا پورجعفر  ِ مریم فراهانی

http://www.4shared.com/file/30394796/e67d0ae7/mehvar_-_abadi.html

 
مقاله با عنوان: بررسي مؤلفه هاي كيفيت محيط در فضاي ورودي شهرها

که در شماره بهار ۱۳۸۸ درمجله آبادی به چاپ رسید.لطفا اگر مطالعه کردید نظرتون رو برام بزارید.

فایل با فرمت doc رو میتونید از اینجا دانلود کنید.                 دانلود

 
مقاله در ارتباط با منظر ورودی شهر در روزنامه خراسان شمالی

منظر ورودی شهر

سعید معصومی – معمار و مدرس دانشگاههای معماری بجنورد

ادامه مطلب |  
این جزوه سفارشی میباشد

کسانی که درخواستی از ما دارند برای ما درخواستشونو ارسال کنن انشالله بتونیم رضایتتونو به دست بیاریم -ششدار بلاگفا

منبع : آی سیویل (icivil.ir)

دانلود رایگان جزوه مکانیک خاک(مهندس عبدالمتین ستایش)
نقل قول :
اینبار یکی از بهترین کتابهای مهندسی خاک از استاد عبدالمتین ستایش را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم این جزوه در 220 صفحه تمام مباحث درس سنگین و حجیم مکانیک خاک را پوشش میدهد این جزوه همراه با شکل های متنوع رنگی و تایپ شده و مهمتر از آن همراه با مثالهای متنوع بصورت بسیار تمیز و عالی در ادامه قابل دانلود میباشد .  (منبع: ams.ir )
جزوه مکانیک خاک مهندس عبدالمتین ستایش در 220 صفحه و بسیار کامل

برای دانلود اینجا کلیک کنید..


http://icivil.ir/short/?SoilMech9108

 


منبع : مهندسین ارشد عمران خاک و پی

دانلود رایگان پاورپوینت مکانیک خاک و پی - درس مهندسی پی پیشرفته (دکتر مهران کریمپور فرد)

دانشگاه گیلان

به حجم فایل 5.49 مگابایت

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

http://pardisrasht1.persiangig.com/jamshidi/Dr.%20Karimpour.rar

و

http://pardisrasht1.persiangig.com/karimpour/sheet%20pile%20walls.rar

و

http://pardisrasht1.persiangig.com/karimpour/examples%28www.pardisrasht.blogfa.com%29.rar

و

http://pardisrasht1.persiangig.com/karimpour/Reinforced%20Soil%20%28%20www.pardisrasht.blogfa.com%20%29.rar


http://ultrashare.net/hosting/fl/5bab847dbb/nailing_(_pardisrasht.blogfa.com_)

 
بررسي عملکرد سامانه هاي حرارتي گرمابه هاي تاريخي ايران
محمدمرادي اصغر,اختر كاوان مهدي
نشريه بين المللي علوم مهندسي (فارسي) 1387
 19(6 ( ويژه نامه مهندسي معماري و شهر سازي)):35-43.


ادامه مطلب |  

دانلود رایگان تحقیق معمارى مدرن

فهرست مطالب

- ریشه های معماری مدرن

- دنيای جديد معماری جديد

- تصور فضايی جديد

- مختصری از سبك معماری لوكوربوزيه

- معماران مدرن چگونه تهران را ساختند

- و...

تعداد صفحات : ۲۲

پسورد : samannew.blogfa.com

حجم فایل : ۴۴ کیلوبایت

 Download

 
منبع : memary.org
معماری مساجد
موضوع : معماری مساجد
گرد آورنده : حمیدرضا موسی پور

مفهوم نمادين اجزای مسجد
  • مقدمه
مساجد اسلامي جلوه اي از زيبايي بصري و نمونه بارزي از تلفيق و ارتباط فرمهاي نمادين با باورهاي عميق اعتقادي است. اشكال الگويي و ارتباط سمبوليك در تمامي ...
تعداد اندكي از فرمها ذاتا اسلامي اند. البته معماران اسلامي معمولا از فرمهاي موجود و متناسب با اقليم در فرهنگ اجداد خود در جهت رسيدن به اهدافشان استفاده مي كردند. معمار اسلامي معمولا ...
  • گنبد
آسمان،  سقف یا ساختمان بیضی شکل که غالبآ با آجر بر فراز معابد، مساجد، قبور یا آرامگاه ها ...
می سازند. گنبد یا آسمانه همانطور که از نامش بر می آید، شباهتی رمزی با آسمان و عرش را بیان می کند. گنبد مظهر آسمان و ...
  • مناره
جای نار، جای نور، جای روشنایی، ساختمان برج مانندی که در کنار راه می سازند برای چراغ روشن کردن یا ...

دانلود در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  
منبع : civilz
دانلود مقاله هنر و معماری اسلامی


نقل قول:


مقدمه

منظور از هنر و معماری اسلامی، همان هنر و معماری سرزمین‌های‌ ( خاورمیانه، آفریقای شمالی، هند شمالی و اسپانیا ) است‌ که از آغاز قرن هفتم میلادی تحت حاکمیت مسلمانان قرار گرفتند.

خاستگاه‌ها و ویژگی‌ها

اهمیت تزیینات خوشنویسی و شکل مسجد، دو ویژگی اصلی هنر و معماری اسلامی هستند که عمیقاً با ایمان اسلامی ارتباط دارند و در همان روزگار آغازین دین پیشرفت کردند. پیامبر [اسلام]، [حضرت] محمد، تاجری ثروتمند در مکه بود که در حدود ۴۰ سالگی مجموعه عمیقی از وحی را دریافت کرد و شروع به تبلیغ دین جدیدی نمود‌. این وحی‌ها که مسلمانان آن‌ها را پیام الهی می‌انگارند، در قرآن – کتاب مقدس مسلمانان – جمع‌آوری شده است. میراث غنی زبانی و ادبیات عرب در احساس احترام عمیق نسبت به قرآن نقش داشت و …

به حجم 500 كيلوبایت
در فرمت پي دي اف

Download

 
منبع : كد 30 تي

طراحی بیمارستان 

نقل قول:

یک بیمارستان عمومی به بخشهای مراقبت، معاینه و درمان، انبار و محل نگهداری موقت زباله، اداری و فن آوری تقسیم می‌شود. قسمت‌های اقامتی و احتمالا بخش‌های آموزشی و پژوهشی و همچنین بخشهای حمایتی برای عملیاتهای خدماتی نیز در یک بیمارستان عمومی وجود دارند.

یک بیمارستان عمومی به بخشهای مراقبت، معاینه و درمان، انبار و محل نگهداری موقت زباله، اداری و فن آوری تقسیم می‌شود. قسمت‌های اقامتی و احتمالا بخش‌های آموزشی و پژوهشی و همچنین بخشهای حمایتی برای عملیاتهای خدماتی نیز در یک بیمارستان عمومی وجود دارند.

مقاله ای در مورد طراحی بیمارستان | 1.14 مگابایت | فرمت PDF

طراحی بیمارستان شامل

قسمت بندی و تعین محدوده   انواع بیمارستانها   بیمارستانهای دانشگاهی   مفهوم طرح ریزی   مسیریابی   اتاقهای جراحی اصلی   اتاق بیهوشی  داروخانه   آبریزگاه   رعایت نکات ایمنی در جراحی   استریل‌سازی مرکزی   بخش مراقبتهای ویژه   بخش‌های مراقبت   دپارتمانهای مراقبت  قسمت بندی و تعین محدوده

با تشكر از سايت كد 30 تي

به حجم 1.14 مگابایت
در فرمت فشرده zip

دانلود در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  
منبع : cad30ty

تاثیر رنگ در ابعاد ظاهری ساختمان

نقل قول:

هنگامی که خانه ای را برای سکونت بر می گزینیم، حداکثر سعی و تلاشمان را جهت انتخاب مناسب ترین مکان، آن هم با توجه به شرایط موجود زندگی مان صورت می دهیم؛ اگرچه در این میان ممکن است پاره ای از نیازهای ضروری مان در انتخاب موجود بی پاسخ مانده باشند ولی برای برآورده نمودن برخی از آنها نیز راه های مختلفی وجود دارد.  یکی از این راه ها رنگ و طرح داخلی می باشد که من دیگر توضیح نمی دهم و می توانید با دانلود این مقاله اطلاعات خوبی در این باره کسب نمایید .

تاثیر رنگ در ابعاد ظاهری ساختمان | 1.09 مگابایت  |  فرمت PDF

حجم : ۱٫۰۹ مگابایت

دانلود ( لینک مستقیم )

پسورد : www.cad30ty.com

 
پایان نامه معماری در باره موزه

به حجم 155 کیلوبایت

در فرمت  فشرده  (zip)

در فرمت  نهایی ورد   (doc)

Download

لینک کمکی از فروم آی سیویل

دانلود

 

پایان نامه کارشناسی ارشد معماری اسلامی - احادیث حکمت و هنر اسلامی

احادیث حکمت و هنر اسلامی (بخش خانه و مسکن)

مقطع کارشناسی ارشد معماری اسلامی

دانشگاه هنر اسلامی تبریز

استاد : دکتر حمزه نژاد

دانشجویان : حمیدرضا علیجانی - سجاد سلیمان زاده - علیرضا علی

برای دانشجویان معماری بسیار جالب  خواهد بود که صرفا به پلان توجه نکنند بلکه به منزلت مکان هم توجه داشته باشند...

در فرمت پی دی اف ( pdf )

به حجم 778 کیلوبایت

لینک دانلود  :

http://jamerando.persiangig.com/other/Hekmat%20%28Khane%29.pdf

 
دانلود طرح تفصیلی شهر نیشابور - مرحله اول (سال 1359)

سازمان مسکن و شهرسازی استان خراسان

برای دانلود از شهرسازی و معماری ایران اینجا کلیک کنید...

 

دانلود پاورپوینت نقش علم سنجش از دور در مدیریت و برنامه ریزی شهری

تهیه کننده: امین گیوه - محمد عباسی


دانلود در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  

مطالعه تحلیلی و تجربی جوشکاری انفجاری لوله های هم محور


چکیده مقاله:
مهمترین توانایی جوشکاری انفجاری در هندسه استوانه ای، همانا قابلیت تولید استوانه های دو جداره است که کاربردهای صنعتی بسیاری برای آنها می توان برشمرد. در این مقاله، ضمن معرفی کلی فرآیند جوشکاری انفجاری، به فرآیند جوشکاری انفجاری لوله های هم محور فولاد کربنی و فولاد ضدزنگ با دقت بیشتری پرداخته شده و ضمن بدست آوردن پنجره جوشپذیری این دو فلز، روش تولید موفق اینگونه لوله ها نیز توضیح داده شده است.

به حجم  368 کیلوبایت

در فرمت پی دی اف

ادامه مطلب |  
منبع : sid.ir

دانلود مقاله در مورد فولاد

تأثير ضريب شكل پذيري بر ضريب رفتار ديوارهاي برشي فولادي با ورق نازك

مجيد قلهكي 1، سعيد صبوري 2
دريافت: ارديبهشت 88 ، پذيرش: اسفند 88

چكيده

ايده استفاده از ديوار برشي فولادي، به عنوان يك سيستم مقاوم در برابر بار جانبي در طراحي و تقويت ساختمان ها ، بيش از سه دهه است كه مورد توجه پژوهشگران و طراحان قرار گرفته است. با توجه به لزوم پاسخگويي به برخي از مسائل طراحي آنها، در اين تحقيق تلاش شده است تا با كمك آزمايش هاي انجام شده بر روي دو نمونه ديوار برشي فولادي شكل پذير سه طبقه با دو نوع اتصال تير به ستون ساده و كاملاً صلب كه در آنها براي ورق پانل ها از فولاد نرم (جاذب انرژي ) استفاده گرديده و تحت بار دوره اي مورد آزمايش قرار گرفتند و همچنين آزمايش هاي معتبر انجام شده در ديگر مراكز تحقيقاتي دنيا، تأثير ضريب شكل پذيري در ضريب رفتار ديوارهاي برشي فولادي با ورق نازك، مورد بررسي قرار گيرد. ارزيابي در اين زمينه نشان مي دهد كه با فرض ثابت بودن ضريب اضافه مقاومت، ضريب رفتار ديوارهاي برشي فولادي با ورق نازك بر اساس روش يوانگ، بيشتر از قاب هاي خمشي فولادي مي باشد.

كلمات كليدي
ديوار برشي فولادي، ورق نازك، فولاد جاذب انرژي، فولاد نرم، ضريب شكل پذيري، ضريب رفتار

به حجم 1.51 مگابایت

در فرمت پی دی اف (pdf)

ادامه مطلب |  

دانلود رایگان پاورپوینت فـــضـــاهـــای شـــهـــری مربوط به درس محوطه سازی

نقل قول :

از نظر کالبدی شهر جایی است که دارای ساختمانهای بلند، خیابانها، ادارات، پارک ها و زیرساختهای شهری و … باشد. از نظر اقتصادی نیز، شهر مکانی است که دارای وجه قالب اشتغال صنعتی و خدماتی بوده و متفاوت از اشتغال توام با تولید در روستا باشد. یکی از انواع تعریف های رایج از شهر، تعریف جمعیتی آن است، در این تعریف شهر را مکانی می گویند که دارای جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر بوده و یا دارای شهرداری باشد.

ادامه مطلب |  

دانلود رایگان مجموعه مقالات اولین کنفرانس ملی عمران و توسعه -زیباکنار
نکته : متاسفانه تصویر منبع (مجله سیویل) آلوده می باشد مواظب باشید...

حجم فایل : 250 مگابایت در 2 قسمت

ادامه مطلب |  
تاریخچه سازمان

ســـــــــــازمان مسكـن و شهرســازي پس از يك دوره تجربه 16 ساله ادارات كل مســـكن و شهرسـازي ، زمين شهري ، سازمان مسـكن و بخش ساخت مسكن شهري بنياد مسكن انقــلاب اســلامي كه هر يك ذيلاً و به اختصار توضيح داده خواهد شد ، بدليل وجود تداخلات فراوان تصميمات و اقدامات فيمابين دستــــــگاههاي فوق الذكر و همچنين فقدان تمركزلازم ، درسال 1373 با ادغام دستگاههاي ياد شده تشكيل و همزمـــــان در سال 1374 در سراسر كشور آغاز بكار نمود.

ادامه مطلب |  
دانلود درس طراحی و معماری شهرسازی


به نام خداوند راستی

خب یه جزوه درسی طراحی و معماری شهرسازی گذاشتم که خیلی خوبه و برا دانشجویان عمران پیام نور مفیده و خوبه در کنار کتابی که استاد معرفی میکنه همزمان بخونید

نام : اصول  و مبانی طراحی و معماری شهر سازی


دانلود در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  
 دانلود رایگان مقاله شهر سازی

فشردگی و طرح های توسعه شهری مشهد + دانلود

 
 

 . موضوع پایان نامه ، کاملا جدیده و تا حالا در زمینه ی شهر فشرده و انطباقش با طرح های توسعه شهری در ایران (حداقل تو دانشگاه خودمون) پژوهشی صورت نگرفته . فایل powerpoint کار رو می تونین از لینک پایین دانلود کنین .ادامه مطلب |  
مقاله علمی پدافند غیر عامل


پدافند در مفهوم كلي، دفع، خنثي كردن و يا كاهش تاثيرات اقدامات آفندي دشمن و ممانعت از دستيابي به اهداف خودي است. پدافند به دو بخش تقسيم مي‌شود 1- پدافند عامل 2- پدافند غيرعاملپدافند عامل: پدافند عامل عبارت از رويارويي و مقابله مستقيم با دشمن و به كارگيري جنگ افزارهاي مناسب و موجود به منظور دفع حمله و خنثي كردن اقدامات آفندي وي مي‌باشد.

ادامه مطلب |  
 

مدیریت اسلامی؛

 

 

 

 

 سلامتی

 

 

 

 Health

 

 

تندرستي ثروتي عظیم:

 

تأمین سلامت کارکنان در سازمان از وظایف مدیران است.

 

 

 

 

 

لاينبغي للعبدان ثق بخصلتين ، العافيه و الغني . بيناتراه معافي اذا سقم و بينا تراه اذا افتقر .

 

سزاوار نيست كه بنده خدا به دو خصلت اعتماد كند ، تندرستي و توانگري زيرا در تندرستي ناگاه او را بيمار بيني و در توانگري ناگاه او را تهي دست . 

حكمت ۴۲۶ نهج البلاغه

 

حفظ و حراست از سلامت جسم و روان بر هر انسان واجب و فريضه اي غير قابل انكار است و موفق در اين رهگذر كسي است كه با پناه جويي و توكل بر خداوند متعال و اغتنام از فرصت ها در دست يابي به اين مهم بكوشد چرا كه موهبت سلامت راهگشاي عبد خدا در انجام وظايف و بندگي ذات حضرت ربوبي است .

 

 

ادامه مطلب |  

مدیریت اسلامی؛

 

شايستگي هاي اخلاقي مديران و كارگزاران؛

 

بالابردن توانايي ها در مديريت، برخواسته از نسخه سازنده امام هشتم (ع)

 

Increase the abilities of management


ادامه مطلب |  

مدیریت اسلامی؛ امر به معروف و نهی از منکر؛ قدرت جامعه در کنترل رفتار

 

 

Power of society

 

 

گزيده اي از نقش امر به معروف و نهي از منكر در مدیریت اسلامی

 

 

تدوین: مهدی یاراحمدی خراسانی

 

 

ادامه مطلب |  

مدیریت اسلامی؛

رجب، شعبان ، رمضان؛  فرصتی برای بازگشت به اصل خویش


ادامه مطلب |  

مديريت از ديدگاه امام رضا(ع)

article

 

 

 

ادامه مطلب |  

مدیریت اسلامی؛ارزشهای اخلاق مدیریتی در کربلا...managerial ethic in karbala

فتواى حسین(ع) این است: آرى! در نتوانستن نیز بایستن هست (دکترشریعتی)

 


ادامه مطلب |  

مدیریت اسلامی؛

 

 

امامت رضوي؛ كانون مهرباني، هدايت و بالندگي

 

 

 

Razavi

 

 

بايد با اتصال به منبع ناب امامت رضوي در مسير تعالي انساني گام برداريم

 

 

 

احمـد ياراحمـدي خراسانی

 

 

 

 

 

 

 

   امامتِ دینی راهبر انسان به سوی معرفت حقیقی در زندگی است و جامعهای که پذیرای آموزشهای امام باشد، هرگز در ایستگاه بیخبری و سرگردانی متوقف نمیماند. امام در حقیقت كانون هدايت و بالندگي، مدافع حقوق مسلم و پاسدار حرمت انسان است. آدمی در کنار امام به یک آرامش روحانی و مطلق دست پیدا میکند و هویت خویش را در پرتو نورانیت او باز مییابد. از گستره وجوه امامت در اين مجال توفيقي حاصل مي گردد تا مختصري در درياي بيكران معرفت رضوی تأمل كنيم.

   امام رضا (ع) به عنوان یک انسان کامل و ولی الله، احیا کننده همه صفات برجسته و شایسته اخلاقی می باشند. زندگانی ايشان مالامال از لحظاتی نورانی و شگفت ‏انگیز است. توفيق همجواري و خدمت رساني در سازماني كه متعلق به امامي مهربان و رئوف مي باشد نعمتي غير قابل توصيف است كه ؛ « نتوان از عهده شكرش به در آمد ». لكن نيازمند آنيم كه به گونه اي عمل كنيم كه در حد توان، حداكثر رضايت مندي صاحب عظيم الشأن دستگاه را فراهم آوريم.

   بجاست در رفتار امام رضا (ع) مداقه کنیم، چه بسا نشانهها و دغدغههائي در زندگی روزمره ايشان بيابيم كه اصلاً در زندگي ما مورد توجه قرار نمي گیرد. این که امام در رویارویی با افراد از هر قشر و طبقه  کاملاً سر و پا گوش می باشد سخن کسی را قطع نمی کند، یا در حضور دیگران آداب حرمت نهادن به آنان را رعایت می کند و در رفع نیازمندی درخواست کنندگان دغدغه پاسداشت آبروی افراد را نگه می دارد و دهها مسئله از این دست، با این سیر و سلوک برای امروز باید اسوه و ملاک عمل قرار گیرد.

   جامعه شیعیان جهان، امام هشتم را امام ضامن میدانند؛ یعنی امامی که منشأ آرامش درونی و اعتماد به نفس است. اگر نگاهی گذرا به ظرایف اخلاقی در سیره امام رضا (ع) بياندازيم جلوه هاي تابناكي از هدايت و تعالي اخلاق فردي و اجتماعي را در مي يابيم. درباره بخشی از رفتار و سلوک رضوي آمده است: هرگاه امام تنها میشد و فارغ از مسائل روزمره میگردید، اعضای خانواده و اطرافیان را گرد میآورد با آنان سخن میگفت و انس و الفت میگرفت، و هرگاه بر سر سفره حاضر میشد خرد و کلان حتی کارگزار و حجام(حجامت کننده) را فرا میخواند. (بحارالانوار، ج49، ص164) در سيره رضوي حرمتگذاری به شخصیت انسانها و محبت به آنها در کانون مهم و اساسی و الهام بخش است.امام رضا(ع) رفتاری مهربانانه و صمیمانه با اطرافیان و توده مردم داشتند.

   ايشان وقتی هم که در مقام مناظره و مواجهه علمی و فرهنگی با گروههای مختلف فکری و نمایندگان مکاتب دوران خود قرار میگیرد، باز همان امام مهربان و مهرورز میباشد، با کمال احترام به یکایک پرسشها، شبهات و مسائل آنان پاسخ میدهد و از هیچ رویارویی علمی روی برنمیتابد و یک تنه از عهده این مواجهه برمیآید و از طرح هیچ شبههای از سوی مناظره کنندگان دغدغهای به خود راه نمیدهد و به این گونه، معنای امام بودن را در فرهنگ اسلامی در عرصه دید جهانیان میگذارد.

بايد با اتصال به منبع ناب امامت رضوي و عمل به توصيه ها و دستورات ايشان در مسير تعالي انساني گام برداريم. و براستي این دست محبت ولی الله بر سر انسان است که اعلام میدارد: ای انسان تو میتوانی در پرتو این عشق و فرزانگی، در آسمان دلدادگی به کمال مطلق به پرواز درآیی و با بالهای ايمان خود را به جايگاهي برسانی كه بجز خدا را نبيني.


 

 

عدالت اجتماعی در انديشة ديني... social justice

عدالت اجتماعي؛ اعطاي حقوق منطقي هر شخص به تناسب صلاحيت، و نيازمنديهاي فطري او

مهدی یاراحمدی خراسانی

 

 

ادامه مطلب |  

"غــم و شـــادي" از منظر دين ...  sorrow and happiness

غم‌ و شادی‌ از انفعالات‌ و کیفیات‌ نفسانی‌ محسوب‌ می‌شوند

مهدي ياراحمدي خراساني

 

ادامه مطلب |  

تفکر و تعقل ... meditation and reasoning

ار تفكر و تعقل انسان  بعنوان وجه تمايز اصلي آدمي و ساير موجودات نام مي برند

مهدي ياراحمدي خراساني

 

 

ادامه مطلب |  

حاكميت‏ سياسى پيامبر (ص) در قرآن... MUHAMMAD.AS

محور بودن انبيا در ايجاد قسط در جامعه

محمدعلى رستميان

 

ادامه مطلب |  

شق القمر معجزه‏اى از معجزات حضرت محمد (ص( ... Mohammad.as.

اگر من این کار را بکنم ایمان خواهید آورد؟

رسولی محلاتی

 

ادامه مطلب |  

مدیریت در اسلام و مصادیق آن

islamic management
علیرضا اژدری

 

ادامه مطلب |  

اسراف و صرفه جویی در فرهنگ اسلامی ... consumption

معنی و مفهوم اسراف


 

ادامه مطلب |  

 مديريت اسلامي و الگوهاي آن ... islamic management

خلاصه كتاب - مديريت اسلامي و الگوهاي آن – ناشر: مؤلف – چاپ بيست و يكم

تأليف: حجه الاسلام ولي الله نقي پورفر – تلخيص: فاطمه ثقفي

 

ادامه مطلب |  

رسول مهرباني در سيره و گفتار  ... MUHAMMAD.AS

مورّخاني كه در احوال پيامبر اكرم(صلي الله عليه وآله) كتاب نوشتند

حجت‌الاسلام محمدمهدي كريمي‌نيا

 

ادامه مطلب |  

شرح زندگانی حضرت محمد ص ... mohamad

خلاصه کتاب شرح زندگانی حضرت محمد .ص.

تالیف:مهدی پیشوای – تلخیص: فرزانه سابود محمدی

 

ادامه مطلب |  

سیری در سیره نبوی  ... mohammad

اصل سادگی در زندگی و دوری از ارعاب

اثر : متفکر شهید استاد مرتضی مطهری- تلخیص: غلامرضا عباسی

 

 

ادامه مطلب |  

كارآفريني در نظام ارزشي اسلام ... islam
كارآفريني در منظر وحياني

دكتر حسين خنيفر

 

 

ادامه مطلب |  

تجارت ازدیدگاه اسلام ... business

اهمیت تجارت اسلامی

مهین کوشک آباد

 

ادامه مطلب |  

سیمای مدیریت در اندیشه امام سجاد (ع)

Imam sajjad

آیه الله عبداللّه جوادي آملي

ادامه مطلب |  

مطهري و آسيب شناسي فرهنگ ديني ... motahari

مطهري يكي از شخصيت‌هاي كم  نظير تاريخ معاصر تشيع است

 

 

ادامه مطلب |  

آداب تعليم در اسلام  ... Islam

اهميت آموزش و وظيفه مقدس آموزگاري در اسلام

احمد علی نیازی

 

ادامه مطلب |  

تأثیر نماز بر ابعاد شخصیتی و اعتماد به نفس جوانان ...  ethic

اثرات نماز

 محقق: مليحه زرگري

 

 

ادامه مطلب |  

مديريت امام حسين (ع) در نهضت عاشورا 

Ashoora
محسن قرائتی

 

 

 

ادامه مطلب |  

جايگاه تعليم و تعلّم در اسلام ... educational

تعليم ياد دادن و آموزش و تعلّم فراگيري دانش است

 

ادامه مطلب |  

حديث پژوهي ... hadis

يكي از دو پاية اصلي تفقّه در دين

 


ادامه مطلب |  

تاريخ دينيِ حجاب ... islam

یک واجب دینی

منصور فهمی

ادامه مطلب |  

سياست و مديريت حضرت زينب(س)

article
محمد اسحاق

 

ادامه مطلب |  

كلام جديد .... article

تحول در علوم و معارف بشري

عبدالحميد آكوچكيان

 

ادامه مطلب |  

«اجتهاد»، شهيد نبرد «تحجر» و «التقاط»

بحثي‌ در تساهل‌ نظري‌ و عملي
حسن رحيم پور ازغدي

 

ادامه مطلب |  
 

کادرسازی امام سجاد(ع)، سیاستی مدبرانه

Imam Sajad

رضا وطن دوست- پژوهشگر

 
 
 

ادامه مطلب |  

فرهنگ انتظار و مهدویت ... mahdi

فرهنگ انتظار و مهدویت اقیانوس بی‌کرانی است
مرتضی صادق عمل نیک

 

ادامه مطلب |  

عدالت اجتماعی در انديشه ی دينی  ... article

مسلماً « عدالت » پايه اخلاقي ساختار جامعه است
مهدی ياراحمدی خراسانی

 

ادامه مطلب |  

عدالت اجتماعی در انديشه ی دينی  ... article

مسلماً « عدالت » پايه اخلاقي ساختار جامعه است
مهدی ياراحمدی خراسانی

 

ادامه مطلب |  

جنبه هایی از مدیریت بحران پیامبر اکرم(ص)

critic
مصباح الهدی باقری

 

 

ادامه مطلب |